اعضای نظامی و غیرنظامی شورای حاکمیتی سودان انتخاب شدند

به گزارش ایران عکس، شورای نظامی و ائتلاف مخالفان موسوم به گروه های آزادی و تغییر اعضای شورای حاکمیتی این کشور در دوره انتقالی را معرفی کردند.

اعضای نظامی و غیرنظامی شورای حاکمیتی سودان انتخاب شدند

ائتلاف مخالف در سودان موسوم به گروه های آزادی و تغییر شامگاه یکشنبه عائشة موسی، صدیق تاور، حسن شیخ إدریس، طه عثمان ومحمد الفکی سلیمان را به عنوان پنج عضو غیرنظامی شورای حاکمیتی این کشور انتخاب کرد تا آنها امروز (دوشنبه) ادای سوگند نمایند.

در مقابل، شورای نظامی انتقالی سودان نیز محمد حمدان دقلو، معاون رئیس شورای نظامی، شمس الدین الکباشی، سخنگوی این شورا، یاسر العطا و ابراهیم الجابر به ریاست عبدالفتاح البرهان، رئیس کنونی شورای نظامی را که همه شخصیت نظامی هستند به عنوان پنج عضو نظامی شورای حاکمیتی این کشور معرفی کرد.

طبق توافقنامه تقسیم قدرت که روز شنبه به امضا رسید، شورای حاکمیتی 11 عضو دارد که پنج عضو توسط مخالفان و پنج عضو توسط شورای نظامی و یک عضو نیز با توافق دو طرف انتخاب می گردد.

همچنین دوره انتقالی شامل مراحلی است که دوره اول آن که یک مقطع 21 ماهه بوده که توسط شورای نظامی انتقالی اداره خواهد شد و عبدالفتاح البرهان ریاست آن را بر عهده خواهد داشت. پس از این دوره غیرنظامیان به مدت 39 ماه سودان را اداره خواهند کرد.

پس از مدت ها درگیری در سودان، شنبه توافق سیاسی میان شورای نظامی انتقالی و گروه های ائتلاف آزادی و تغییر در خارطوم با حضور مقاماتی از سایر کشورها امضا شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 340

به "اعضای نظامی و غیرنظامی شورای حاکمیتی سودان انتخاب شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای نظامی و غیرنظامی شورای حاکمیتی سودان انتخاب شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید