تاکید وزیر گردشگری بر رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی

به گزارش ایران عکس، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های گردشگری استان تهران بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی تاکید نمود.

تاکید وزیر گردشگری بر رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی

روز سه شنبه 28 بهمن ماه 99 با حضور دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، 206 پروژه گردشگری و صنایع دستی استان تهران در محل هتل رایا (یکی از پروژه های افتتاحیه) به صورت ویدئوکنفرانسی افتتاح شد. دکتر مونسان در سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید نمود و چنین گفت:

تجمع ها و نیز برگزاری مراسم هایی مثل عروسی و عزا اصلا به صلاح نیست. باید بتوانیم جلوی انتشار بیشتر این ویروس را بگیریم. اگر قرار است نوروزی داشته باشیم که در آن سفر انجام گردد منوط به این است که پروتکل های بهداشتی از همین حالا و برای همواره رعایت گردد تا شاهد شیوع پیک چهارم کرونا در کشور نباشیم.

او سپس به برنامه ریزی ها برای سفرهای احتمالی نوروزی اشاره نمود و افزود:

در این خصوص جلسه ای را در کمیته امنیتی اجتماعی ستاد مقابله با کرونا برگزار کردیم و مفصل دراین باره صحبت شده است. یک سال است که از شیوع این ویروس می گذرد و تأثیراتی را روی گردشگری گذاشته است. به همین دلیل در این خصوص در آن جلسه مفصل بحث شد که درباره نوروز و سفرهای احتمالی نوروزی چگونه باید برنامه ریزی کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد:

خوشبختانه پروتکل های دقیق بهداشتی در حوزه گردشگری انجام می گردد، وزارت بهداشت درباره سفرهای مدیریت شده که تحت نظارت ما انجام می گردد نگرانی ندارد، آنچه که مورد نگرانی آن هاست سفرهای انبوهی است که خارج از ضابطه و بدون مدیریت انجام می گردد. یعنی اینکه هرکسی با ماشین خود به سفر می رود و معلوم هم نیست در کجا اقامت می نماید؟ این موجب نگرانی است. البته اگر افراد با ماشین شخصی سفر بروند اما در مراکز اقامتی تحت نظارت ما اقامت نمایند این نیز قابل قبول است و نگرانی در این خصوص کمتر است.

او افزود:

بنابر این در مدل اول سفرها یعنی سفرهایی که با تور و تحت نظارت ما انجام می گردد و در مدل دوم که با تور نیست؛ اما اقامت در مراکز اقامتی تحت نظارت این وزارتخانه انجام می گردد، کمتر نگرانی داریم و تحت کنترل است. نگرانی ما و وزارت بهداشت برای نوع سوم سفر یعنی سفرهای انبوه و مدیریت نشده است.

دکتر مونسان در ادامه با تأکید بر سلامتی مردم و حفظ جان آن ها، مطرح نمود:

یک سال است که مردم سفر نرفته اند، اما همه کوشش ما برای جان مردم است. درخواستم از مردم عزیزمان این است که با وزارت بهداشت همکاری گردد و سفرها حتما با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد. خصوصا در سفرهای احتمالی در نوروز حتما باید به دستورالعمل های وزارت بهداشت توجه جدی کرد. البته به استانداران سراسر کشور اعلام شده که سال جاری کمپ های گردشگری نخواهیم داشت. چادر زدن در هیچ نقطه ای از کشور مجاز نیست. اگر همه به هم یاری کنیم از همین حالا می توانیم جلوی شیوع موج چهارم کرونا را بگیریم.

لازم به ذکر است پیش تر نیز معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و میراث فرهنگی از تدوین پروتکل سفرهای نوروزی مطابق با پیش شرط های ستاد ملی کرونا خبر داده بود. این طرح که پروتکل طرح سفر ایمن نام دارد به وسیله ستاد خدمات سفر اجرا خواهد شد و طبق آن سفر نوروزی مشروط به رزرو محل اقامت و اسکان نوروزی در مدارس و کمپ ها ممنوع است. بعلاوه، بخشی از این سفرها به صورت برنامه ریزی شده و با تور خواهد بود که به وسیله دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز اجرا می گردد. با هماهنگی نیروی انتظامی از سفر به منطقه ها پرخطرِ قرمز و نارنجی، در مبادی ورودی جلوگیری شده و مجوز اقامت مسافران کنترل خواهد شد. در این راستا، مقاصد ایمن و کم خطر نیز معرفی خواهند شد.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2048

به "تاکید وزیر گردشگری بر رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزیر گردشگری بر رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید