تبدیل گوشی های قدیمی به میکروسکوپ برای دانش آموزان تایلندی

به گزارش ایران عکس، یک دانشگاه در تایلند، گوشی های هوشمند قدیمی را برای دانش آموزان تایلندی به میکروسکوپ تبدیل می نماید تا آنها را به مدارس واقع در حاشیه شهرها که فاقد امکانات و تجهیزات مناسب هستند، بفرستد.

تبدیل گوشی های قدیمی به میکروسکوپ برای دانش آموزان تایلندی

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

استفاده های زیادی برای گوشی های هوشمندی که کهنه و قدیمی شده اند، وجود دارد. به عنوان مثال آنها را به یک ساعت زنگ دار یا یک وسیله برای نظارت بر کودک تبدیل می نمایند.

اکنون به نظر می رسد دانشگاهی در بانکوک تایلند روش هوشمندانه تری برای استفاده از این تلفن های همراه قدیمی پیدا نموده است. دانشگاه چولالونگ کورن با همکاری وزارت اقتصاد و جامعه دیجیتال، 500 گوشی هوشمند قدیمی را که توسط نمایندگی شرکت سامسونگ در تایلند اهدا شده است، با لنزهای هوشمندی که توسط پروفسور سانونگ آکاسیت اختراع شده به میکروسکوپ هایی برای دانش آموزان حاشیه شهرها تبدیل می نماید.

هدف این پروژه تهیه 2500 میکروسکوپ از تلفن های همراه قدیمی برای مدارس حاشیه ای است، بنابراین تصور می گردد که در نهایت 2500 تلفن همراه قدیمی به میکروسکوپ تبدیل گردد.

این گروه در یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام نمود که این دانشگاه و وزارتخانه از تلفن های همراه دور انداخته شده به جای میکروسکوپ در مدارس سراسر تایلند که از تجهیزات علمی مناسب محروم هستند، استفاده خواهند کرد.

تا به امروز جزئیات بیشتری از این پروژه ارائه نشده است، اما در حال حاضر می دانیم که این تلفن های هوشمند قدیمی با لنزهایی موسوم به CU Smart Lens به میکروسکوپ تبدیل می شوند، اما نمی دانیم این لنزها دقیقاً چیست یا چگونه به تبدیل تلفن ها به میکروسکوپ یاری می نماید. در هر حال تصویری از این دستگاه که توسط دانشگاه تایلندی منتشر شده، نشان می دهد که این لنز روی یک لبه یک گیره تعبیه شده است که به بالای صفحه نمایش گوشی گیره شده و چیزی را به نمایش گذاشته شده است که به نظر می رسد یک میکروارگانیسم عظیم شده است.

روی برچسب این لنز جدید می توان دید که از عبارت 50X استفاده شده است که نشان دهنده توانایی عظیمنمایی 50 برابری این لنز است.

با وجود ناشناخته های فراوان در خصوص این لنز و این پروژه، تصور می گردد که این یک پروژه جالب است که هم به دانش آموزان محروم یاری می نماید و هم زباله ها را کاهش می دهد و امیدوار است که الهام بخش سایر موسسات در سراسر دنیا باشد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1389

به "تبدیل گوشی های قدیمی به میکروسکوپ برای دانش آموزان تایلندی" امتیاز دهید

1 کاربر به "تبدیل گوشی های قدیمی به میکروسکوپ برای دانش آموزان تایلندی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل گوشی های قدیمی به میکروسکوپ برای دانش آموزان تایلندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید