حوزه ورزش بعد از 50 سال قانون دار می گردد

به گزارش ایران عکس، مسعود سلطانی فر با اشاره به آنالیز لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در صحن مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس و تصویب قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان، حوزه ورزش بعد از حدود 50 سال دارای قانون گردد زیرا قانون تربیت بدنی مربوط به سال 1350 است که حدود 48 سال بدون تغییر باقی مانده بود.

حوزه ورزش بعد از 50 سال قانون دار می گردد

وی اضافه کرد: از سال 1389 که وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد، بدون قانون مانده بود.

سلطانی فر تاکید نمود: البته لایحه مربوطه 2 سال پیش به مجلس ارسال شده بود اما در کمیسیون های مختلف مجلس در حال آنالیز بود.

وزیر ورزش و جوانان درباره عدم حضور خود در جلسه آنالیز کلیات این لایحه گفت: آیین نامه داخلی مجلس تکلیفی در این باره ندارد و می گوید وزیر و معاونان او می توانند در جلسه علنی صحن مجلس حضور داشته باشند، به همین دلیل معاونین مربوطه حضور داشتند.

وی همچنین درباره این نکته که بحث انتزاع جوانان از وزارت ورزش و جوانان مطرح است و لایحه وظایف وزارت ورزش و جوانان چقدر می تواند عمر داشته باشد، یادآور شد: این قانون که تصویب گردد، ممکن است یک ماه بعد از آن بحث جدا شدن جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان به تصویب برسد، در هر صورت ما موظف به اجرای قانون هستیم.

این عضو هیئت دولت دوازدهم تاکید نمود: البته قانون به گونه ای تنظیم شده که به محض آنکه انتزاع یا هر اتفاق دیگری رخ دهد، تمام قسمت های مربوط به جوانان به راحتی قابل جداسازی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 222

به "حوزه ورزش بعد از 50 سال قانون دار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حوزه ورزش بعد از 50 سال قانون دار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید