شرکت مدیریت منابع آب ایران: مشکل آب همدان حل شد

به گزارش ایران عکس، معاون تلفیق و تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: همزمان با تکمیل پروژه آبرسانی به همدان، تکمیل سامانه آبرسانی این شهر نیز در قالب یک رینگ 16.5 کیلومتری در دستور کار نهاده شد که رکورد های بی نظیری از فعالت اجرایی در این بخش به ثبت رسید.

شرکت مدیریت منابع آب ایران: مشکل آب همدان حل شد

علیرضا الماسوندی، در مصاحبه با ایسنا با اشاره به تکمیل فاز اول اَبرپروژه آبرسانی به همدان گفت: خوشبختانه روز گذشته شاهد تکمیل فاز اول اَبرپروژه آبرسانی به همدان به ظرفیت 600 لیتر در ثانیه بودیم و هم اکنون مخازن تعبیه شده در این خط در حال آبگیری هستند.

وی در بیان جزئیات این پروژه بزرگ گفت: همدان تنها از یک منبع آبی سد اکباتان برای تامین منابع آبی استفاده می کرد و متاسفانه اَبرپروژه آبرسانی به این شهر در طی 17 سال گذشته زمین مانده بود، اما با تاکید دولت سیزدهم مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام این طرح بزرگ نیز در دستور کار نهاده شد و در حال حاضر تکمیل شده است.

وی اضافه نمود: این طرح بزرگ، علاوه بر خط انتقال و ایستگاه های پمپاژ از یک مخزن به ظرفیت های 5000 متر مکعب و دو مخزن 10 هزار متر مکعبی تشکیل شده است.

الماسوندی با اشاره به رینگ آبرسانی به شهر همدان گفت: همزمان با تکمیل پروژه آبرسانی به همدان، تکمیل سامانه آبرسانی این شهر نیز در قالب یک رینگ 16.5 کیلومتری در دستور کار نهاده شد که رکورد های بی نظیری از فعالت اجرایی در این بخش به ثبت رسید.

معاون تلفیق و تنظیم گری شرکت مدیریت منابع آب ایران در تشریح جزئیات رینگ آبرسانی گفت: فرآیند طراحی و تامین تجهیزات این رینگ آبرسانی در کنار آغاز اجرا به صورت توامان اجرا شده و پس از آن 12 جبهه کاری تعریف شد و بدین وسیله یک کار شش ماه در کمتر از یک ماه به خاتمه رسید.

وی ادامه داد: در مدت زمان یک ماهه تکمیل اَبَرپروژه های آبرسانی به همدان، تامین منابع آبی از خطوط اضطراری با هماهنگی 70 چاه انجام می شد و هم اکنون با تکمیل فاز اول پروژه بزرگ آبرسانی به همدان مسئله آب این شهر پس از 17 سال به صورت پایدار حل خواهد شد.

الماسوندی با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای حل مسئله تنش آبی در شهر ها و روستا های کشور گفت: پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری بزرگی در دستور کار است که به واسطه آن کوشش می کنیم، مسئله آب شرب در کشور را حل کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2139

به "شرکت مدیریت منابع آب ایران: مشکل آب همدان حل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت مدیریت منابع آب ایران: مشکل آب همدان حل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید