نظام باید پاسخ بدهد؛ چرا سلبریتی ها در اولویت دریافت واکسن نیستند؟!

به گزارش ایران عکس، تهران (پانا) - وقتی یک بازیگر درجه چندم سینما که هیچ نقطه درخشانی حتی در حرفه خود ندارد می گوید چرا هیچ جای جهان یک فوتبالیست، یک بازیگر یا یک آدم معروف نمی میرد، معلوم است که او پیش از هر چیز به این مسئله معترض است که چرا ما را آدم های ویژه ای نمی بینید؟!

نظام باید پاسخ بدهد؛ چرا سلبریتی ها در اولویت دریافت واکسن نیستند؟!

به گزارش نورنیوز، شاید دیگر تردیدی در این نباشد که مظلوم ترین کشور در موضوع مقابله با کرونا، ایران است که هم زمان مجبور است در چندین جبهه بجنگد، هم دشمن خبیث، ناجوانمردانه تحریم نموده، هم ماشین رسانه ایش با دروغ پردازی تحریف واقعیت می نماید و هم سلبریتی های بی سواد در کنار ضدانقلاب داخلی در این آتش می دمند.

جمهوری اسلامی ایران جلوتر از بسیاری از کشورهای جهان، هم سرعت ابتلا و تلفات را تا حدود زیادی کنترل نموده، هم دانشمندانش شانه به شانه اولین ها در جهان واکسن را فراوری نموده و هم تمام اقدامات لازم برای خرید واکسن معتبر را انجام داده است.

در فازهای قبلی جنگ روانی، رسانه های معاند به یاری عناصر داخلی خود هر چه زدند به در بسته خورد، چه آنجا که خواستند همه گیری کرونا را به اماکن، تجمعات و مراسم مذهبی مرتبط نموده یا فضای دعا و پویش های مومنانه را با برچسب خرافات تخطئه نمایند و چه آنجا که خواستند جمهوری اسلامی را ناتوان از مدیریت این بحران جلوه دهند.

بر همین اساس؛ چنانچه پیش بینی می شد فاز جدید این جنگ روانی سنگین به ایستگاه واکسن رسیده تا با اسم رمز واکسن بخرید، نظام را متهم به سیاسی کاری در حوزه سلامت نموده و با قرار دادن ملت در مقابل نظام، توان تصمیم گیری صحیح را از مسئولین مربوطه بگیرند.

در این ایستگاه جدید هم مانند دفعات قبل، کلیدواژه این عملیات روانی یک جمله است: ایران چون نمی خواهد سر به راه باشد و با همه سر جنگ دارد، تحریم شده و دود این تحریم ها به چشم مردمش می رود.

این جریان پلید، تحریف را دقیقا از همین جا کلید می زند، یعنی استقلال را سر به راه نبودن و مقاومت را سر جنگ داشتن معنا می نماید تا به زعم خود روحیه ملی را از درون تضعیف و نظام را دچار فروپاشی داخلی کند.

حال و در پی فوت چند شخصیت مشهور و محبوب که به حق احساسات جامعه را به شدت جریحه دارد کرد، دوباره فرصت برای موج سواری و خباثت دشمنان خارجی با سوء استفاده از احساسات پاک مردم قدرشناس و عقده گشایی و خودنمایی یک مشت سلبریتی بی سواد فراهم شده تا پروژه فشار را تکمیل نمایند.

باید توجه داشت که ایران با وجود همه این دشمنی ها و خباثت ها در موضوع واکسن کرونا تا به امروز هیچ کم کاری ننموده و هم زمان با فراوری واکسن داخلی، مطابق رویه دیگر کشورها نه تنها با ثبت نام در کوواکس و پرداخت پول لازم برای خرید واکسن خارجی منتظر است تا بر اساس اولویتی که سازمان جهانی بهداشت مشخص می نماید واکسن خارجی را تحویل بگیرد، بلکه از واکسن های معتبر دیگر کشورها (مانند اسپوتنیک وی روسی) که در لیست کوواکس نیست نیز خریداری نموده است.

در کنار مجموعه اقدامات صورت گرفته، پروژه مشترکی نیز با همکاری کشور کوبا که سابقه طولانی و موفقی در فراوری واکسن کرونا دارد در حال اجراست که با توجه با موفقیت آمیز بودن نتایج آن محصول فراوری شده بزودی جهت واکسیناسیون عمومی در اختیار شبکه بهداشت و درمان کشور قرار می گیرد.

حال باید پرسید کدام کم کاری از سوی ایران وجود داشته و چه کار ضروری دیگری وجود داشته که انجام نشده است؟ فقط در این میان خرید و ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع شده که دلیلش بر هر صاحب عقل و منطقی روشن است.

بر این اساس معلوم است اشک تمساح یک مشت سلبریتی نه بخاطر واکسن که از سر فرصت طلبی برای خودنمایی و خوش خدمتی به غرب و از ترس مردن خودشان است نه مردم، چرا که حتی اگر همین الان هم واکسن مدنظر آنها وارد می شد، امثال ورزشکاران جوانی چون میناوند و انصاریان در اولویت تزریق نبودند.

وقتی یک بازیگر درجه چندم سینما که هیچ نقطه درخشانی حتی در حرفه خود ندارد می گوید چرا هیچ جای جهان یک فوتبالیست، یک بازیگر یا یک آدم معروف نمی میرد، معلوم است که او پیش از هر چیز به این مسئله معترض است که چرا ما را آدم های ویژه ای نمی بینید؟!

این در حالی است که در همین کشور ده ها پزشک، پرستار و کادر بهداشت و درمان که در ردیف ارزشمندترین سرمایه های ملی هستند، خالصانه جانشان را برای حفظ سلامت مردم فدا نموده اند، اما هیچ وقت خودشان را برتر از مردم ندیده اند.

از آن سو هم ده ها بازیگر معروف در آمریکا میلیون ها دلار از درآمدشان را برای درمان بیماران کرونایی و یا ساخت واکسن هزینه نموده اند اما سلبریتی های ایرانی نه تنها قدمی برنداشته که در کنار کاسبی کردن برخی هاشان از داروهای تقلبی کرونا، می گویند چرا ما در اولویت واکسن نیستیم!؟

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1486

به "نظام باید پاسخ بدهد؛ چرا سلبریتی ها در اولویت دریافت واکسن نیستند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام باید پاسخ بدهد؛ چرا سلبریتی ها در اولویت دریافت واکسن نیستند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید