پرداخت حق پتنت به هوآوی توسط شرکت های امریکایی

به گزارش ایران عکس، خبرنگاران | سرویس اخبار - هوآوی نه تنها عظیم ترین تأمین کننده تجهیزات مخابراتی دنیا است، بلکه سومین سازنده عظیم گوشی موبایل در دنیا نیز هست. همچنین این شرکت به یکی از پیشتازان پتنت (مالکیت ابداع) در سطح دنیا تبدیل شده است.

پرداخت حق پتنت به هوآوی توسط شرکت های امریکایی

بر اساس اسناد رسمی منتشر شده از سوی هوآوی درباره نوآوری و حق مالکیت، هوآوی در خاتمه سال 2018 میلادی در مجموع 87,805 پتنت را به نام خود به ثبت رسانده که 11,152 مورد آنها تنها در ایالات متحده آمریکا ثبت شده اند.

هوآوی از سال 2005 میلادی بیش از 1.4 میلیارد دلار از محل حقوق مالکیت گردش اقتصادی داشته است. همچنین برای استفاده قانونی از فناوری ها و ابداعات دیگر شرکت ها، هوآوی بیش از 6 میلیارد دلار پرداخت نموده است که نزدیک به 80 درصد آنها، مبدا آمریکایی داشته اند. با این حال سال جاری هوآوی یک تغییر عظیم به خود دیده و حالا خود در شرف دریافت حق استفاده از پتنت از شرکت های آمریکایی است. اواسط ژوئن گذشته، هوآوی از Verizon، عظیم ترین اپراتور موبایل آمریکا خواست بابت استفاده از فناوری های به ثبت رسیده توسط هوآوی، به این شرکت حق مالکیت بپردازد که ارزش آن بیش از 1 میلیارد دلار است. بنیان گذار هوآوی، رن ژنگفی، در تشریح تقاضای هوآوی از Verizon برای پرداخت 1 میلیارد دلار بر سر استفاده از پتنت های این شرکت، مدعی شد این مبلغ در مقایسه با آنچه که کوالکام از شرکت ها اخذ می نماید، منصفانه است.

اخیراً بنیان گذار هوآوی در یک مصاحبه به تشریح مطالبه 1 میلیارد دلاری این شرکت از Verizon پرداخته است. وی گفت: هوآوی در مجموع نزدیک به 90,000 پتنت دارد که بیش از 11,500 پتنت کلیدی آن در ایالات متحده به ثبت رسیده و دولت آمریکا درباره آنها، ما را به رسمیت شناخته است. آمریکا کشور قانون است و دولت آنجا بر سر پتنت ها به ما حقوق قانونی بخشیده است. حالا Verizon یک شرکت نقض کننده مجوزهای استفاده از پتنت ها است، مبلغ درخواستی ما معقول است و آنها باید عمیقاً این موضوع را بفهمند. در مقایسه با کوالکام، ما بسیار با انصاف هستیم. مطالبه 1 میلیارد دلاری هوآوی بر سر پتنت ها، مربوط به استفاده از آنها در طول پنج سال است که البته شامل 5G نمی گردد و بعدتر5G نیز مطرح می گردد.

در گذشته نه چندان دور، غالباً این شرکت های چینی بودند که مجوز استفاده از پتنت های آمریکایی را کسب می کردندولی اکنون هوآوی به جایگاهی در حوزه تکنولوژیک رسیده که شرکت های آمریکایی مانند وریزون باید به این شرکت حق بهره گیری از پتنت ها را پرداخت کند.

منبع: setare.com
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1663

به "پرداخت حق پتنت به هوآوی توسط شرکت های امریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت حق پتنت به هوآوی توسط شرکت های امریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید