آتش سوزی مهیب در کارخانه مواد شیمیایی شانگهای

به گزارش ایران عکس، رسانه های دولتی چین روز شنبه هجدهم ژوئن از کشته شدن دست کم یک نفر در جریان آتش سوزی بزرگ در یک کارخانه تولیدات شیمیایی در شانگهای خبر دادند.

آتش سوزی مهیب در کارخانه مواد شیمیایی شانگهای

به گزارش خبرنگاران، آتش سوزی حوالی ساعت 4 بامداد روز شنبه در کارخانه پتروشیمی سینوپک شانگهای، واقع در منطقه جینشان، در جنوب غربی کلان شهر شانگهای شروع شد و چند ساعت بعد با مداخله ماموران آتش نشانی تحت کنترل نهاده شد.

منبع اولیه انتشار خبر که یک خبرگزاری داخلی در چین است اعلام نموده که بنا به اطلاعات موجود تا به امروز یک نفر بر اثر این حادثه جان خود را از دست داده است.

این آتش سوزی زمانی روی می دهد که شانگهای، مرکز مالی چین، پس از دو ماه نهاده شدن در محدودیت های کامل برای کنترل موجی تازه از همه گیری بیماری کووید19 به تازگی از قرنطینه خارج شده بود.

به گزارش رسانه های محلی، شهروندان ساکن در نزدیکی این مجتمع پتروشیمی صدای انفجار هایی را شنیدند که به سرعت به آتش سوزی بزرگ منجر شد.

ویدئو هایی که به وسیله کاربران چینی در شبکه های اجتماعی دست به دست می گردد، ابر غلیظی از دود و خاکستر را بر فراز این مجتمع به تصویر کشیده است.

تصاویر ویدیویی هوایی گرفته شده از این حادثه، سه آتش سوزی را در ساختمان های جداگانه مجتمع بزرگ پتروشیمی شهر شانگ های نشان می دهد.

وزارت مدیریت شرایط اضطراری در چین اعلام نموده که کارشناسانی را برای آنالیز دلیل اصلی حادثه به محل اعزام نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2096

به "آتش سوزی مهیب در کارخانه مواد شیمیایی شانگهای" امتیاز دهید

1 کاربر به "آتش سوزی مهیب در کارخانه مواد شیمیایی شانگهای" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی مهیب در کارخانه مواد شیمیایی شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید