ابوالفضل پورعرب: با پژوهش بازیگر می تواند مابه ازای بیرونی شخصیت را در جامعه پیدا کند

به گزارش ایران عکس، تهران (پانا) - ابوالفضل پورعرب معتقد است لازمه هر نقشی برای ایفا شدن پژوهش است و هر بازیگری باید آنرا جدی بگیرد.

ابوالفضل پورعرب: با پژوهش بازیگر می تواند مابه ازای بیرونی شخصیت را در جامعه پیدا کند

به گزارش روابط عمومی جایزه پژوهش سینمایی، ابوالفضل پورعرب بازیگر سینما و تلویزیون درباره اهمیت تحقیق و پژوهش برای بازیگر گفت: یکی از نکات اساسی و مهم در بازیگری در ابتدا شناختن نقش است که لازمه آن شناخت، تحقیق و کنکاش درباره نقش ها است.

وی ادامه داد: زمانیکه فیلمنامه ارسال می گردد در ابتدا در ناخداگاه بازیگر اتفاقاتی می افتد که بتواند با نقشی که کارگردان تشخیص داده ، هم ذات پنداری کند و با درنظردریافت مولفه های دیگری که در بازیگرها متفاوت است درنهایت برای پذیرفتن یا نپذیرفتن نقش تصمیم گیری کند.

بازیگر فیلم عروس همچنین گفت: معمولا در ایفای هرنقش موقعیت اجتماعی آن شخصیت را در اولویت قرار می دهم و اگر آنرا بفهمم سعی می کنم با چارچوب هایی که خودم دارم شخصیت را بازی کنم و در این مرحله قطعا تحقیقاتی نیز باید صورت پذیرد.

پورعرب گفت: همه نقش هایی که تا به امروز بازی نموده ام را بدون درنظر دریافت میزان فروش ، دوست دارم و برای ایفای نقش های خوب که مردم هم دوست داشته باشند کوشش کردم و اگر هم خوب نشده از مردم عزیزعذرخواهی می کنم.

وی ادامه داد: در دهه های گذشته کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار و ... برایم خیلی اهمیت نداشت اما امروز برایم جز اولویت ها برای پذیرفتن نقش ها محسوب می گردد. در گذشته سعی می کردم خود را با عوامل هماهنگ کنم اما امروز نگاهم متفاوت شده است.

این بازیگر سینمای ایران در سرانجام بیان داشت: به نظرم تحقیق و پژوهش در خصوص نقش های پیشنهادی به بازیگر بسیار یاری می نماید زیرا با پژوهش یک بازیگر می تواند ما به ازای بیرونی شخصیت را در جامعه امروزی پیدا کند و خود را بیشتر در قالب نقش پیدا کند.

لازم به ذکر است، اختتامیه چهارمین دوره جایزه پژوهش سال سینمایی به دبیری بهروز محمودی بختیاری خردادماه 1400 برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1681

به "ابوالفضل پورعرب: با پژوهش بازیگر می تواند مابه ازای بیرونی شخصیت را در جامعه پیدا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابوالفضل پورعرب: با پژوهش بازیگر می تواند مابه ازای بیرونی شخصیت را در جامعه پیدا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید