اثر کهنه قلعه مشگین شهر قابل تبدیل به پارک تاریخی است

به گزارش ایران عکس، سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر گفت: اثر کهنه قلعه واقع در شهرستان مشگین شهر قابلیت تبدیل شدن به پارک تاریخی و موزه پژوهش تاریخ را دارد.

اثر کهنه قلعه مشگین شهر قابل تبدیل به پارک تاریخی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، ایمانعلی ایمانی سرپرست میراث فرهنگی مشگین شهر، امروز شنبه 13 مرداد در بازدید از روند مرمت کهنه قلعه توضیح داد: کهنه قلعه از آثار تاریخی مربوط به دوره ساسانی در شهرستان مشکین شهر است.

او اضافه کرد: در سال های اخیر مرمت اضطراری این بنا شروع شده و همچنان نیز مرمت بخش های مختلف آن ادامه دارد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر ادامه داد: با توجه به اهمیت تاریخی این اثر می توان موزه بزرگ پژوهش های تاریخی در این اثر ایجاد کرد.

ایمانی اضافه کرد: راه اندازی این پژوهشکده فرصتی جهت تبیین هویت تاریخی منطقه مشکین شهر فراهم ساخته و زمینه مطالعه آثار تاریخی را تسهیل می سازد.

او ادامه داد: کهنه قلعه به لحاظ موقعیت جغرافیایی خاص با ایجاد امکانات موزه ای و گردشگری و خلق جلوه های فرهنگی و تاریخی نظر هر گردشگر و پژوهشگری را به خود جلب خواهد نمود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید نمود: با توجه به تعدد آثار تاریخی مشکین شهر، وجود پژوهشکده تحقیقات تاریخی در این شهرستان لازم است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 276

به "اثر کهنه قلعه مشگین شهر قابل تبدیل به پارک تاریخی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثر کهنه قلعه مشگین شهر قابل تبدیل به پارک تاریخی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید