اثر کهنه قلعه مشگین شهر قابل تبدیل به پارک تاریخی است

به گزارش ایران عکس، سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر گفت: اثر کهنه قلعه واقع در شهرستان مشگین شهر قابلیت تبدیل شدن به پارک تاریخی و موزه پژوهش تاریخ را دارد.

اثر کهنه قلعه مشگین شهر قابل تبدیل به پارک تاریخی است

به گزارش ایران عکس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، ایمانعلی ایمانی سرپرست میراث فرهنگی مشگین شهر، امروز شنبه 13 مرداد در بازدید از روند مرمت کهنه قلعه توضیح داد: کهنه قلعه از آثار تاریخی مربوط به دوره ساسانی در شهرستان مشکین شهر است.

او اضافه کرد: در سال های اخیر مرمت اضطراری این بنا شروع شده و همچنان نیز مرمت بخش های مختلف آن ادامه دارد.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر ادامه داد: با توجه به اهمیت تاریخی این اثر می توان موزه بزرگ پژوهش های تاریخی در این اثر ایجاد کرد.

ایمانی اضافه کرد: راه اندازی این پژوهشکده فرصتی جهت تبیین هویت تاریخی منطقه مشکین شهر فراهم ساخته و زمینه مطالعه آثار تاریخی را تسهیل می سازد.

او ادامه داد: کهنه قلعه به لحاظ موقعیت جغرافیایی خاص با ایجاد امکانات موزه ای و گردشگری و خلق جلوه های فرهنگی و تاریخی نظر هر گردشگر و پژوهشگری را به خود جلب خواهد نمود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید نمود: با توجه به تعدد آثار تاریخی مشکین شهر، وجود پژوهشکده تحقیقات تاریخی در این شهرستان لازم است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 276

به "اثر کهنه قلعه مشگین شهر قابل تبدیل به پارک تاریخی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثر کهنه قلعه مشگین شهر قابل تبدیل به پارک تاریخی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید