از توان جوامع محلی در حفظ گونه های جانوری استفاده گردد

به گزارش ایران عکس، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، لزوم بهره گیری از توان جوامع محلی را در حفظ گونه های جانوری مورد تاکید قرار داد و گفت: تعامل بین محیط زیست و جوامع محلی در زمینه حفظ آهوان دشت سهرین صورت بگیرد.

از توان جوامع محلی در حفظ گونه های جانوری استفاده گردد

به گزارش خبرنگاران، معصومه ابتکار صبح امروز در حاشیه بازید از منطقه حفاظت شده دشت سهرین با اشاره به کاهش جمعیت آهوان این دشت، اضافه کرد: باید دلیل کاهش جمعیت آهوان دشت سهرین آنالیز شده و نسبت به برطرف این مشکل برنامه ریزی صورت گیرد.

وی ادامه داد: بهره گیری از توان مردمی و جوامع محلی را در حفظ گونه های جانوری مورد توجه قرار گیرد و باید تعامل بین محیط زیست و جوامع محلی در زمینه حفظ آهوان دشت سهرین صورت گیرد.

ابتکار تعامل بین اداره کل محیط زیست استان زنجان با اهالی منطقه سهرین را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: از اهالی منطقه سهرین بابت حفاظت از آهوان تشکر می کنیم و کوشش می کنیم مسائل اهالی منطقه حفاظت شده را برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه دشت سهرین دارای جاذبه های گردشگری خوبی است، ادامه داد: ظرفیت های گردشگری منطقه دشت سهرین مطلوب است و باید از این ظرفیت مهم استفاده گردد.

همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: طبق آخرین سرشماری جمعیت آهوان دشت سهرین 1200 رأس است.

وی با بیان اینکه بیش از 95 درصد زمین های موجود در دشت سهرین مستثنیات است، ادامه داد: وجود معارضان محلی، حفر چاه های غیرمجاز، تغییر کاربری زمین ها، وجود جاده های بین مزارع و افزایش ترددها از مهم ترین دلایل در کاهش جمعیت آهوان دشت سهرین است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 793

به "از توان جوامع محلی در حفظ گونه های جانوری استفاده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از توان جوامع محلی در حفظ گونه های جانوری استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید