تراز گردشگری کشور در نیمه اول سال جاری مثبت ماند، افزایش 26درصدی آمار گردشگران ورودی

به گزارش ایران عکس، معاون گردشگری با اشاره به این که آمار گردشگران ورودی به کشور در نیمه اول سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل، 26درصد افزایش داشته است، گفت: با توجه به این آمار ورودی، تراز گردشگری کشور همچنان مثبت است.

تراز گردشگری کشور در نیمه اول سال جاری مثبت ماند، افزایش 26درصدی آمار گردشگران ورودی

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

ولی تیموری معاون گردشگری کشور در گفت وگو با ایران عکس اضافه کرد: عبور از شوک مالی سال گذشته و رونق نسبی مالی در کشور موجب شد در شش ماه نخست سال جاری 4میلیون و 258هزار و 944 نفر به خارج از کشور سفر نمایند که این رقم، رشد 15.95درصدی گردشگران خروجی را نشان می دهد.

او یادآور شد: در مدت مشابه سال گذشته، این آمار 3میلیون و 673هزار و 92 نفر بود.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: با وجود این افزایش آمار گردشگران خروجی، تراز گردشگری کشور همچنان مثبت است، براساس آمار موجود، سفر گردشگران خارجی به کشورمان حدود 26درصد افزایش داشته است.

او توضیح داد: در شش ماه نخست سال جاری، 4میلیون و 998هزار و 215 نفر به گردشگر خارجی ایران سفر نموده اند که این آمار در سال گذشته 3میلیون و 956هزار و71 نفر بود و پیش بینی می گردد با توجه به تجربیات سال های گذشته این روند روبه رشد ادامه داشته باشد.

تیموری گفت: بیشترین آمار ورودی گردشگران همه کشورها را گردشگران کشورهای همسایه تشکیل می دهند و ایران هم از این قاعده مستثنا نیست، براساس ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری سلامت، گردشگری مذهبی و جاذبه های طبیعی و تاریخی، کشورهای هدف شناسایی شده اند و برنامه ریزی ها برای جذب توریست از این کشورها ادامه دارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 454

به "تراز گردشگری کشور در نیمه اول سال جاری مثبت ماند، افزایش 26درصدی آمار گردشگران ورودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراز گردشگری کشور در نیمه اول سال جاری مثبت ماند، افزایش 26درصدی آمار گردشگران ورودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید