کوشش برای ثبت جشنواره جوان در یونسکو

به گزارش ایران عکس، مدیرکل دفتر موسیقی از کوشش برای ثبت و معرفی جشنواره موسیقی جوان در سازمان های بین المللی که شاخصه فرهنگی دارند از جمله یونسکو اطلاع داد.

کوشش برای ثبت جشنواره جوان در یونسکو

به گزارش ایران عکس به نقل از روابط عمومی سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، محمد الهیاری فومنی، مدیرکل دفتر موسیقی بعد از بازدید از اجراهای دومین روز جشنواره ملی موسیقی جوان درباره ارزیابی خود از اجراها گفت: بنده امروز با تعدادی از اساتید پیشکسوت حوزه موسیقی نواحی ملاقات داشتم و گفت وگویی را با آن ها انجام دادم و تمام این اساتید معتقد بودند که برگزاری چنین جشنواره ای تقریباً نه تنها در منطقه خاورمیانه، بلکه در تمام جهان کم نظیر است که یک ماه از سراسر کشور نوجوانان و جوانان در این جشنواره شرکت نمایند و هنر خودشان را در معرض آزمون قرار دهند. امروز همچنین با معاونت دیپلماسی وزارت امور خارجه نیز گفتگویی داشتم و در خصوص جشنواره موسیقی جوان توضیحاتی را ارائه دادم و ایشان خیلی تمایل داشتند که ما بتوانیم یک گزارشی از این جشنواره برای سفارت خانه های خودمان در خارج از کشور ارسال کنیم و آگاه باشند که از لحاظ موسیقی در رده سنی جوان و نوجوان در کشورمان چه اتفاقاتی رخ می دهد.

وی اضافه نمود: ما در دفتر موسیقی مصمم هستیم که جشنواره موسیقی جوان را در سازمان های بین المللی نیز که شاخصه فرهنگی دارند از جمله یونسکو، اطلاع رسانی و ثبت کنیم و یاری کنیم به اینکه دست کم در سطح کشورهای منطقه از آنچه که به جهت موسیقایی برای جوانان و نوجوانان کشور رخ می دهد، آگاه باشند. ضمن اینکه این جشنواره از حیث حضور داوران نیز جشنواره ممتازی است و تنوع داوران و اساتید حوزه موسیقی زیاد است و امیدوارم بتوانیم استعدادهایی که هرسال در جشنواره موسیقی جوان معرفی می شوند، این امکان برایشان فراهم گردد که از لحاظ حرفه ای رشد بهتری داشته باشند و صرفاً معرفی به عنوان برگزیده، برای آن ها یک قله نباشد بلکه یک نقطه برای عزیمت به نقطه های بالاتر باشد و ان شاءالله بتوانند آینده ساز موسیقی کشور باشند.

الهیاری در خاتمه در خصوص تعامل دفتر موسیقی با جشنواره موسیقی جوان نیز توضیح داد: ماهیت جشنواره موسیقی جوان این است که با حضور گسترده داوران فرآیند داوری آن اتفاق می افتد. دفتر موسیقی در پشت صحنه به وسیله انجمن موسیقی تأمین نماینده بودجه جشنواره است و این موضوع که این تعداد داور ارزشمند از سراسر کشور یک ماه گرد هم می آیند و کارهای جشنواره را داوری می نمایند، خودش بسیار ارزشمند است و طبیعی است که دولت باید تأمین بودجه و تمهید سیاست های مناسب فعالیت های حمایتی خودش را داشته باشد و اجازه دهد بر روی صحنه داوری ها و اتفاقات جشنواره توسط خودشان انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 245

به "کوشش برای ثبت جشنواره جوان در یونسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای ثبت جشنواره جوان در یونسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید