فراوری ابرچسب قدرتمند برای ساخت لباس ضدگلوله

به گزارش ایران عکس، محققان کانادایی ابرچسبی ابداع کردند که تکه های پلاستیک را بهم می چسباند و انسان نمی تواند آنها را از هم جدا کند. از چسب جدید برای فراوری لباس های ضدگلوله و نظامی استفاده می گردد.

فراوری ابرچسب قدرتمند برای ساخت لباس ضدگلوله

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

محققان علوم مواد یک ابر چسب ابداع نموده اند که قادر است در سطح مولکولی پیوندهای قدرتمند ایجاد کند.

این محققان با فراوری مولکول هایی خاصی که به طور عرضی به یکدیگر متصل هستند این چسب مایع را ابداع نموده اند. چسب مذکور می تواند بهتر از نمونه های تجاری پلاستیک را پیوند دهد.

در آزمایش ها دو تکه از پلاستیک با این چسب به یکدیگر چسبانده شدند و به نظر می رسید حتی انسان نمی تواند آنها را از هم جدا کند.

پروفسور جرمی ولف از دانشگاه ویکتوریا در کانادا می گوید: با استفاده از این چسب فناورانه می توان لایه های مواد مختلف را بهتر بهم چسباند تا نسل جدیدی از لباس ها برای محیط های خطرناک را فراوری کرد. همچنین این فناوری سبب می گردد پارچه نیز قدرتمندتر گردد.

در فناوری جدید که اتصال عرضی نام گرفته هنگامی که مولکول ها در معرض گرما یا اشعه مافوق بنفش قرار می گیرند، واکنش های شیمیایی قدرتمندی اتفاق می افتند.

،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 600

به "فراوری ابرچسب قدرتمند برای ساخت لباس ضدگلوله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری ابرچسب قدرتمند برای ساخت لباس ضدگلوله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید