خبرنگاران کوهنوردان داوطلب عملیات اطفای حریق زاگرس تجلیل شدند

به گزارش ایران عکس، اهواز - خبرنگاران - آیین تجلیل از کوهنوردان و طبیعت دوستان فعال در عملیات اطفای حریق حوزه زاگرس جنوبی دوشنبه با حضور فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خوزستان در شهر قلعه تُل شهرستان باغملک برگزار گردید.

خبرنگاران کوهنوردان داوطلب عملیات اطفای حریق زاگرس تجلیل شدند

به گزارش خبرنگاران، سرهنگ عزیز قلاوند در این مراسم با تقدیر از اعضای سمن ها و کوهنوردانی که در خاموش کردن آتش جنگل های زاگرس جنوبی در سال های اخیر فعالیت داشتند گفت: بیش از هشتاد درصد جغرافیای استان را عرصه های ملی و طبیعی شامل می گردد و بر همین اساس شایسته است تا با برگزاری این گونه برنامه های فرهنگی، مراتب سپاسگزاری از زحمات نیروی داوطلب حاضر در حوزه پاسداری از منابع ملی و طبیعی انجام گردد.

قلاوند همچنین با تاکید بر ایجاد انگیزه و اشتیاق مردم به همراهی در نگهداشت میراث طبیعی خوزستان گفت: با حمایت سازمان های مردم نهاد و کوهنوردان طبیعت دوست داوطلب، امکان حفاظت بهینه از جنگل ها و عرصه های طبیعی فراهم می گردد.

در این مراسم از کوهنوردان باشگاه کیان قلعه تُل که از برگزیدگان صعودهایی برتر کوهنوردی فدراسیون کوهنوردی کشور در سال 97 هستند و چند سالی است با برگزاری کارگاه های اطفای حریق برای جوامع محلی و حضور مستمر در حوادث مرتبط، در جهت ترویج فرهنگ پاسداری از میراث طبیعی زاگرس کوشیده اند تقدیر شد.

از مجموع 950 هزار هکتار عرصه جنگلی خوزستان، حدود 80 هزار هکتار در شهرستان های زاگرس نشین از جمله باغملک واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1276

به "خبرنگاران کوهنوردان داوطلب عملیات اطفای حریق زاگرس تجلیل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کوهنوردان داوطلب عملیات اطفای حریق زاگرس تجلیل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید