خطر بلعیده شدن همه کسی و کردآباد

به گزارش ایران عکس، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با بیان این که فروچاله جدیدی در همدان ایجاد نشده است، گفت: چاه های پیزومتری اطراف نیروگاه مفتح همدان نشان داده سطح آب منطقه یک متر بالا آمده است.

خطر بلعیده شدن همه کسی و کردآباد

از کلوب زبان آموزان دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش ایران عکس به نقل از ایسنا، منصور ستوده با تأکید بر بهبود شرایط آبخوان در منطقه نیروگاه، اظهار کرد: از زمانی که بحث انتقال پساب به نیروگاه شهید مفتح همدان اجرایی شده اکثر چاه های این نیروگاه پلمب شده و فقط برای شرب استفاده می گردد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نه تنها هیچ فروچاله ای در این منطقه ایجاد نشده بلکه پیزومتری که در اطراف نیروگاه وجود دارد، نشان داده که سطح آب یک متر بالا آمده است.

ستوده با اشاره به وجود 26 فروچاله در استان همدان یادآور شد: بیشتر مشاوران و خاتمه نامه های دانشجویی بر روی فروچاله ها کار نموده اند و دلایل ایجاد فروچاله ها شناسایی شده است بنابراین با توجه به مطالعات صورت گرفته فروچاله ها دلایل زیادی دارند و همه را به برداشت آب های زیرزمینی نمی توان ارتباط داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان وجود گسل در منطقه را یکی دیگر از دلایل ایجاد فروچاله مطرح نمود و ادامه داد: شکستگی ناشی از حرکت گسل های موجود در منطقه باعث خروج آب از آبخوان و خالی شدن فضا می گردد که در نهایت ممکن است فروچاله ایجاد گردد.

وی با تأکید بر این که اثر گسل ها بر فروچاله نیازمند مطالعات دقیق تری است، درباره تأثیر فرسایش خاک بر ایجاد فروچاله ها گفت: فروچاله در مناطقی که سنگ های آهکی وجود دارد، ایجاد می گردد و بر روی هر نوع خاکی ایجاد نمی گردد.

ستوده با بیان این که روستاهای اطراف فروچاله های موجود شامل همه کسی و کردآباد از روستاهای در معرض خطر فروچاله هستند، درباره تخلیه این روستاها گفت: تخلیه روستاهای در معرض تهدید بر عهده مدیریت بحران است به طوریکه اگر مطالعاتی صورت گرفته باشد که خطر را تأیید کند، مدیریت بحران می تواند ورود کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با اشاره به وجود کمیته تحقیقات در شرکت آب منطقه ای استان همدان توضیح داد: ارتباط شرکت با دانشگاه در این کمیته وجود دارد به طوریکه کمیته تحقیقات در شرکت آب منطقه ای طرح های تحقیقاتی دانشگاه را آنالیز می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 614

به "خطر بلعیده شدن همه کسی و کردآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر بلعیده شدن همه کسی و کردآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید