ذخیره سازی مواد غذایی توسط برخی خانوارها

به گزارش ایران عکس، رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان زنجان گفت: برخی از رفتارها از جانب مصرف کنندگان در هنگام افزایش بی دلیل قیمت کالاها باعث زیان دیدن بیش از پیش مصرف کننده می شود.

ذخیره سازی مواد غذایی توسط برخی خانوارها

رضا استجلو در گفت وگو با ایران عکس با اشاره به برگزاری نمایشگاه بهاره در استان اظهار کرد: 250 غرفه در این نمایشگاه فعال است و همه کالاهایی که در این نمایشگاه عرضه می شود توسط کارشناسان سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده، روسای اتحادیه ها و کارشناسان بهداشت، تایید و قیمت گذاری شده است.

این مسئول ادامه داد: کالاهای موجود در نمایشگاه حداقل 10 تا 15 درصد پایین تر از قیمت بازار است ولی از آنجایی که بهای تمام شده برای غرفه دار بالاست، برای همین متقاضیان احساس تفاوت چندانی با سایر قیمت های بازار ندارند و باید توجه داشت که غرفه دار نیز نباید در این بین متضرر شود.

وی افزود: متاسفانه برخی از رفتارها از جانب مصرف کنندگان در هنگام افزایش های بی دلیل کالاها و خدمات سبب می شود که نه تنها قیمت ها کنترل نشود، بلکه مصرف کننده بیش از پیش نیز زیان ببیند.

استجلو شرح داد: در حال حاضر مردم با کمبود کالاها روبرو هستند که این کمبود نه به خاطر کمبود عرضه، بلکه به دلیل مازاد خرید و ذخیره سازی توسط خانوارها است که اگر قیمت ها آزاد شود مشکل حل می شود، چرا که کالای موجود با بهای بیشتر بهتر از نبود کالا و یا کمبود کالا است.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان زنجان یادآور شد: حقوق مصرف کننده، مجموعه اختیارات و امتیازاتی است که مصرف کننده در قبال عمل خرید یک کالا یا خدمت از فروشنده دریافت می کند تا در صورت بروز اشکال، معلوم شدن عیب و نقص، احراز ضرر و زیان و کارآیی نداشتن و ثمربخشی، برای جبران ضرر و زیان خود از آن بهره ببرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 166

به "ذخیره سازی مواد غذایی توسط برخی خانوارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخیره سازی مواد غذایی توسط برخی خانوارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید