زاکانی: نباید از مردم بخواهیم زمین هایشان را مجانی واگذار نمایند

به گزارش ایران عکس، شهردار تهران گفت: نباید به مردم ظلم کنیم و از آنان بخواهیم زمین هایشان را مجانی به ما واگذار نمایند؟ خودمان می دانیم 2 سال بعد در منطقه چه اتفاقی در حال رخ دادن است و آن شهروند تا آخر عمرش حسرت می خورد که ای کاش این 30 متر زمینم را نگه می داشتم.

زاکانی: نباید از مردم بخواهیم زمین هایشان را مجانی واگذار نمایند

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی روز شنبه در جلسه آنالیز راه چاره های مولدسازی املاک منطقه ها 22 گانه در جمع شهرداران منطقه ها با بیان اینکه باید طرف مردم باشیم نه پیمانکار و پولدار اضافه نمود: چرا باید به قیمت بسیار پایین زمین های مردم را بخریم در حالی که می دانیم قرار است آن منطقه در آینده رشد کند.

وی ادامه داد: می توانیم اکنون یک ملک را مثلا در منطقه 17 با قیمت خیلی مقرون به صرفه بخریم، اما ما که می دانیم چه آینده ای در پیش مردم آن منطقه است. احداث 9 کیلومتر باغ راه مابین منطقه 17 و 18 حتماً روی فضای منطقه و قیمت املاک اثر دارد.

شهردار تهران گفت: با مشارکت مردم می توانیم به آن ها بگوییم در ازای زمین شان دو سال بعد در همین نقطه به شما مسکن می دهیم.

زاکانی عنوان نمود: باید طرف مردم غش کنیم، چرا باید طرف پیمانکار و پولدار غش کنیم. اگر پولدار و کارآفرین می خواهد سود خودش را ببرد مسئله ای نیست، اما مردم اصل هستند.

وی در ادامه با اشاره به تحت فشار قرار گرفتن مردم در منطقه های مانند نفراباد شهر ری گفت: چرا باید به مردم ظلم کنیم؟ می توانیم مردم را مشارکت دهیم و برای مقدمه پولی به صاحب ملک بدهیم تا بتواند منزلی را اجاره کند.

شهردار تهران بیان نمود: باید از همین الان قدر السهم او از خانه را تعیین و جانمایی شده باشد، ممکن است سهمش سه دانگ گردد، ولی این سه دانگ در آینده 10 برابر قیمت امروز زمینش می ارزد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1935

به "زاکانی: نباید از مردم بخواهیم زمین هایشان را مجانی واگذار نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاکانی: نباید از مردم بخواهیم زمین هایشان را مجانی واگذار نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید