ساخت 100 هزار مسکن ملی برای محرومان

به گزارش ایران عکس، تهران (پانا) - در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخت 100 هزار واحد در مناطق کم برخوردار عمدتا برای اقشار پایین برنامه ریزی شده که بر عهده ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قرار گرفته است.

ساخت 100 هزار مسکن ملی برای محرومان

به گزارش ایسنا، طرح اقدام ملی مسکن در شقوق مختلف اعم از ثبت نام، مشارکت، خودمالکی و تفاهم نامه با دستگاه های دولتی در حال اجرا است. هدف اولیه طرح احداث 400 هزار واحد مسکونی بود که اجرای این پروژه در قالب های مختلف تعداد آن را افزایش داده است.

با اینکه دولت اعلام کرده مسکن ملی برای اقشار متوسط به بالا طراحی شده، بخش قابل توجهی از این طرح که بر عهده بنیاد مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) قرار گرفته است برای اقشار پایین و در شهرهای زیر 100 هزار نفر ساخته می شود.

در حال حاضر ساخت 138 هزار واحد برعهده بنیاد مسکن قرار گرفته است که 100 هزار واحد در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر و 38 هزار واحد در سایر شهرها ساخته می شود.

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز اقدام به احداث 100 هزار واحد می کند که بنا به گفته محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) عمده زمین های آن متعلق به ستاد است.

البته ستاد اجرایی احداث 60 هزار واحد در مناطق محروم و کم برخوردار را نیز در دستور کار خود دارد که مجموعه واحدهای در تعهد ستاد برای اقشار محروم را به 160 هزار واحد می رساند.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه 1398 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی 1.6میلیون نفر از طریق سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. اولین واحدها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از طریق آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 1399 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد که البته با توجه به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمت ها متفاوت خواهد بود. ثبت نام مراحل اول، دوم، سوم و چهارم به سرانجام رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله چهارم از 18 دی ماه 1399 آغاز شد و پنجشنبه (25 دی ماه) به اتمام رسید. سرانجام بهمن ماه جواب استعلام متقاضیان اعلام می شود. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تامین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1458

به "ساخت 100 هزار مسکن ملی برای محرومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 100 هزار مسکن ملی برای محرومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید