اخبار اقتصادی

مردم به ترمینال ها هجوم بردند!

با اعلام خبر تعطیلی استان های تهران و البرز به مدت 6 روز، در همان دقایق اول ظرفیت تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تکمیل شد.

9 مرداد 1400

مسائل مهاجرت به خارج از کشور

هیچ وقت نمی توانید با تعریف دیگران از کل مسائل مهاجرت به کشوری دیگر آگاه شوید اما حداقل میتوانید برای بعضی از رایج ترین مسائل احتمالی خودتان را آماده کنید.

8 مرداد 1400

آمریکا تحریم های دیوان کیفری بین المللی را لغو کرد

ایرنا نوشت:دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) تحریم های مربوط به دیوان کیفری بین المللی را لغو کرد.

6 مرداد 1400

قیمت مسکن، اجاره بها و خودرو در آگهی های آنلاین امروز 23 تیر 1400

آگهی های آنلاین این روز ها رونق خوبی پیدا نموده اند و بسیاری از معاملات به یاری همین آگهی ها صورت می گیرد. در این گزارش آخرین عدد و رقم های مربوط به خرید مسکن در کرج، قم و تهران و خودرو های صفرکیلومتر گران قیمت را آنالیز می کنیم؛ آگهی هایی که طی یک هفته...

3 مرداد 1400

جزئیات طرح حذف قیمت گذاری دستوری

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا پور ابراهیمی ادامه داد: به زعم اقتصاددانان اگر مشکل قیمت گذاری دستوری حل نشود به زودی اقتصاد ایران صرف نظر از ابرچالش هایی که با آن روبرو است، با بحران های جدی تری از جمله ورشکستگی صنایع عظیم هم روبرو خواهد شد.

2 مرداد 1400

بازگشت سفیر آمریکا به مسکو

جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه روز پنجشنبه چند روز بعد از بازگشت سفیر روسیه به واشنگتن، به مسکو بازگشته است.

1 مرداد 1400

بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیات های مستقیم و مالیات برارزش افزوده

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با صدور دستورالعملی از بخشودگی جرائم قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم وقانون مالیات برارزش افزوده تا سقف 6میلیاردتومان برای هر دوره یا سال مالیاتی اطلاع داد.

31 تیر 1400

دانمارک چگونه به لانه جاسوسی و شنود سایبری آمریکا در اروپا تبدیل شد؟

بر اساس یک تحقیق رسانه ای، دانمارک به یک سازمان اطلاعاتی آمریکا برای جاسوسی از رهبران اروپایی یاری نموده و به محل اصلی شنود و جمع آوری اطلاعات اروپایی به نفع سازمان های اطلاعاتی آن کشور تبدیل شده است.

29 تیر 1400

رشد 45 درصدی بازار رمزارزها در یک سال گذشته

به گفته کارشناسان تبادل حوزه رمزارزها در بعضی روزها، حدود چهار برابر بازار بورس است و بازار این عرصه طی یکسال گذشته، 45 برابر رشد نموده و حاکمیت باید به صورت موردی و با هدف معین وارد حوزه تنظیم گری و تدوین مقررات گردد.

29 تیر 1400

6 مطالبه فعالان مالی استان قزوین از دولت منتخب

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین از 6 مطالبه فعالان مالی استان از دولت منتخب اطلاع داد.

28 تیر 1400

تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر چابهار برقرار است

ستاد استانی مقابله با کرونا در سیستان بلوچستان، فعالیت های ادارات در این استان را به علت تشدید کرونا در جنوب شرق کشور برای روز جاری (شنبه 12 تیر ماه) متوقف نموده است. فرماندار چابهار هم ورود به این شهر را ممنوع خاطرنشان کرد.

24 تیر 1400

سوغات کامبوج، ارمغانی از سرزمین معابد آنکگور

مسافران باتجربه می دانند همیشه باید جایی برای یادگاری و سوغات در چمدان هایشان باز کنند. اما چنانچه قصد سفر به کامبوج را دارید، شاید بخواهید فضای بیشتری از کوله بار خود را به خرید سوغات اختصاص دهید، زیرا هنرمندان زبده و بیشماری در این سرزمین وجود دارند...

23 تیر 1400

بسته پاسخ ایران به تحریم صنعت فضایی، کپسول تازه اعزام موجود زنده به فضا آزمایش می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مجموعه اقدامات اجرا شده در بسته پاسخ به تحریم صنعت فضایی ایران در سال گذشته را تشریح کرد و از آزمایش کپسول تازه زیستی به صورت زیرمداری برای اعزام موجود زنده به فضا در سال جاری خبر داد.

22 تیر 1400

پیگیر واکسیناسیون جامعه دانشگاهی برای برگزاری کلاس های حضوری هستیم

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: امیدواریم جامعه دانشگاهی در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند تا بتوانیم از مهرماه شاهد برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری باشیم.

20 تیر 1400

آمدم سینما که آندره تارکوفسکی بشوم ولی سعید بشیری شدم!

تهران (پانا) - سعید بشیری تهیه کننده فیلم سینمایی دشت خاموش در گفتگویی درباره دغدغه اصلی، چگونگی طراحی و ساخت و انتخاب بازیگران این فیلم توضیحاتی ارائه کرد.

18 تیر 1400

درخشش آرمان رمضانی و سیدحسین حسینی برای قدرت نمایی مجیدی!

تنش بین فرهاد مجیدی و مدیران باشگاه ادامه جدالی درون خانوادگی و خسارت بار است. رودربایستی ها در آستانه جابجایی دولت کنار گذاشته شده و طرفین ماجرا با صراحت از هم نام می برند و این میان طرفداران رنج می کشند.

14 تیر 1400

تقلای جمهوری خواستار برای ممانعت از بازگشت بایدن به برجام

ایسنا نوشت: جمهوری خواستار کنگره آمریکا اصلاحیه ای را تنظیم نموده اند که با ضمیمه شدن به یکی از مصوبه های مرتبط، دولت بایدت را ملزم خواهد نمود بدون تاییدیه کنگره وارد هیچ توافقی با ایران نشده و تغییری در به کارگیری تحریم های آمریکا علیه آن ندهد.

5 تیر 1400

جدول خاموشی های احتمالی عصرگاهی تهران

جدول (جدید) خاموشی های احتمالی عصرگاهی برق پایتخت در تاریخ یکشنبه، 2 خردادماه منتشر شد.

30 خرداد 1400

ترفند آمریکا برای منحرف کردن اذهان از راستی آزمایی برطرف تحریم ها

دولت جو بایدن در حال حاضر در کوشش است به وسیله متمرکز کردن مسائل پیرامون مذاکرات حول دوگانه برطرف یا عدم برطرف تحریم ها ذهن ها را از مسئله اصلی که چگونگی برطرف تحریم ها و راستی آزمایی آن است منحرف کند.

30 خرداد 1400

چه کسانی مخالف برگزاری رویداد عظیم توکیو هستند؟

از مردم عادی گرفته تا سیاستمداران و جامعه پزشکان و پرستاران ژاپنی خواستار لغو کلی رقابت های المپیک 2021 هستند اما دولت ژاپن تمام قد مقابل همه ایستاده است و می خواهد به هر شکل ممکن این المپیک را برگزار کند چون نمی خواهد خسارت بیش از 13 میلیارد دلار را متحمل...

27 خرداد 1400
تعداد: (476)