اخبار اقتصادی

اجرای 300 پروژه گردشگری جدید در گیلان با سرمایه ای بالغ بر 18هزارمیلیارد ریال

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: با توجه به پیگیری های امور سرمایه گذاری 300 پروژه جدید با حجم سرمایه گذاری بالغ بر 18هزارمیلیارد ریال در دست اجراست که برای 4200 نفر در سطح استان اشتغال زایی می نماید.

24 آبان 1398

تراز گردشگری کشور در نیمه اول سال جاری مثبت ماند، افزایش 26درصدی آمار گردشگران ورودی

معاون گردشگری با اشاره به این که آمار گردشگران ورودی به کشور در نیمه اول سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل، 26درصد افزایش داشته است، گفت: با توجه به این آمار ورودی، تراز گردشگری کشور همچنان مثبت است.

24 آبان 1398

پیغام سیاسی اروپا به ترامپ با وضع مالیات سنگین بر کالاهای آمریکایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام رسمی در اتحادیه اروپا گفت: کمیسیون اروپا در حال تنظیم پیش نویسی از فهرست کالاهای آمریکایی بوده که قرار است مالیات های سنگین بر روی آنها وضع کند و این یعنی ارسال یک پیغام سیاسی به دونالد ترامپ، رییس...

24 آبان 1398

تسهیلات کشورهای مختلف جهان برای شهروندان ؛ از آزادی سفر تا تسهیلات 50 درصدی سفر هوایی │ صندلی ایران در گردشگری بدون ویزا

خبرنگاران : اتحادیه اروپا از سال 2008 تا 2010 با بحران مالی شدیدی دست وپنجه نرم می کرد با وجود این، صنعت گردشگری و به ویژه بخش های خدماتی این صنعت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با رشد متوسط سالانه 0.9 درصد روبرو بود.

23 آبان 1398

بانک سرمایه به راحتی نماینده مالزی را شکست داد

تیم والیبال بانک سرمایه در دومین بازی خود در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های آسیا پیروز شد.

23 آبان 1398

چین خواهان کنار گذاشتن تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، یک مقام وزارت خارجه چین خواهان کنارگذاشتن سیاست فشار حداکثری و تحریم های یکجانبه امریکا علیه ایران شد.

20 آبان 1398

قطع پروازهای رم و میلان از 24 آذر، 3 کشور اروپایی میزبان ماهان

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به رم تا 15 دسامبر (24 آذر) ادامه خواهد داشت.

19 آبان 1398

اروپا باید به دنبال توافق جدیدی با واشنگتن باشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، نخست وزیر مجارستان امروز در اظهاراتی اظهار داشت که اتحادیه اروپا باید توافق جدیدی را با آمریکا به امضاء برساند.

17 آبان 1398

اتمام کار مدارس و منازل تعمیری سیل زده خوزستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور گفت: در خوزستان 78 مدرسه تعمیری و 35 مدرسه احداثی داشتیم و در این زمینه همه مدارس تعمیری به اتمام رسیده و 10 مدرسه نیز به طور کامل احداث شده است.

17 آبان 1398

ابراز اطمینان آلمان از توافق کشورهای اروپایی درباره تحریم ها علیه ترکیه

وزیر امور خارجه آلمان ابراز اطمینان کرد که اتحادیه اروپا می تواند درباره تحریم ها علیه ترکیه به توافقی دست یابد.

16 آبان 1398

مخالفت هند با بزرگترین قرارداد تجارت آزاد دنیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، هند همزمان با حضور نخست وزیر این کشور در بانکوک برای مشارکت در مذاکرات پیمان مشارکت جامع مالی منطقه ای(RCEP) اظهار داشت که این کشور به این پیمان نخواهد پیوست.

14 آبان 1398

حقایقی جالب در خصوص تایلند

تایلند کشوری پادشاهی جنوب شرقی آسیا است که قبلا به نام سیام شناخته می شده است. امروزه بسیاری از ایرانیان برای گردش و مسافرت راهی این کشور می شوند و از مقاصد گردشگری پرطرفدار در ایران است. با خبرنگاران همراه باشید تا با حقایق جالب این کشور بیشتر آشنا شوید.

8 آبان 1398

نخستین خط کشتیرانی مستقیم بین ایران و عمان راه اندازی شد

خبرنگاران: نخستین خط کشتیرانی مستقیم بین ایران و عمان با استفاده از ظرفیت کشتی سازان داخلی پنج شنبه گذشته راه اندازی شد.

7 آبان 1398

تصمیم کانادا برای کاهش فراوری نفت، رشد قیمت تداوم یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، روز سه شنبه در انتظار تصمیم اوپک و متحدان برای کاهش فراوری نفت در اجلاس این هفته و تصمیم کاهش فراوری نفت کانادا، قیمت های نفت خام به رشد خود ادامه دادند.

5 آبان 1398

فیلم جدید تارانتینو باز هم در چین اکران نمی گردد

تارانتینو فیلم جدیدش را تدوین مجدد نمی کند و به همین دلیل چینی ها روزی روزگاری در هالیوود را نمی بینند.

3 آبان 1398

ایران و مالزی ظرفیت لازم برای گسترش روابط علمی و مالی را دارند

خبرنگاران: سفیر مالزی گفت: ایران و مالزی علاوه بر اینکه روابط فرهنگی گسترده ای با یکدیگر دارند ظرفیت لازم برای گسترش رابط علمی و مالی را نیز دارا هستند.

3 آبان 1398

شرکت های آمریکایی برای تجارت در چین ریسک بزرگی می نمایند

شرکت های آمریکایی که در چین تجارت می نمایند به خاطر کند شدن رشد مالی در اثر جنگ تجاری و اعتراضات در هنگ کنگ بر سر دموکراسی، ریسک بزرگی را به جان خریده اند.

2 آبان 1398

سفری کم هزینه و رویایی به فلورانس

شهر تاریخی فلورانس در ایتالیا با پیشینه فرهنگی غنی و جاذبه هایی همچون جلوه های متنوع هنری، کاخ ها، بناهای یادبود، نقاشی ها و مجسمه های کلاسیک و همچنین فعالیت چشمگیر در زمینه مد، مقصد بسیار مناسبی برای گردشگری محسوب می گردد.

2 آبان 1398

کانادا 52 مقام روسیه، ونزوئلا و سودان جنوبی را تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران، کریستیا فریلند وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه ای این تحریم ها را گفت.

1 آبان 1398

شافعی:چرا باید مبادلات ایران با روسیه کمتر از چین باشد

خبرنگاران: رئیس اتاق بازرگانی ایران با فاجعه بار خواندن سرعت حمل ونقل ریلی در ایران گفت: چرا باید حجم مبادلات ایران با چین زیاد باشد اما در مقابل این مبادلات با روسیه در سطح پایین تری قرار داشته باشد.

30 مهر 1398
تعداد: (109)