شناور شدن ساعت کار ادارات در نیمه اول مهر در صورت تایید دولت

به گزارش ایران عکس، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بر شناور شدن ساعت کار ادارات در نیمه اول مهرماه از ساعت 7 تا 9 صبح تاکید نمود و گفت: این موضوع درصورت تایید و ابلاغ دولت اجرایی می گردد.

شناور شدن ساعت کار ادارات در نیمه اول مهر در صورت تایید دولت

محسن پورسیدآقایی ظهر امروز در نهمین نشست مشترک پلیس راهور فاتب و معاونت حمل ونقل و ترافیک تهران بااشاره به تمهیدات پیش بینی شده برای مدیریت ترافیک پایتخت در فصل بازگشایی مدارس، گفت: ممنوعیت ورود کامیون و ناوگان توزیع بار و کالا تا ساعت 10 صبح، در دو هفته نخست مهرماه و سرویس دهی مناسب به مدارس و همکاری ویژه پلیس جهت راه اندازی گشت ویژه مشترک نظارت بر سرویس دهی مدارس از دیگر اقداماتِ در دستور کار است.

وی توضیح داد: مسئله جدی ترافیک در هفته های نخست مهرماه، سرویس های مدارس هستند، ازاین رو پیشنهاد می کنیم، مدارسی که حیاط بزرگ دارند، در ساعت تعطیلی، درب مدارس را برای پارک خودروهای سرویس مدارس باز نمایند که حجم زیادی از ترافیک اطراف مدارس، این گونه مدیریت گردد.

معاون شهردار تهران در این جلسه بر ساماندهی پارکینگ موتورسیکلت ها در مناطق 11و 12 و برخورد با پارک موتورها در پیاده روها تاکید نمود.

وی همچنین در در حاشیه رونمایی از دو خودروی سیار ثبت تخلف معاینه فنی در تهران گفت: اصل آلودگی هوای تهران در نیمه دوم سال و به واسطه تردد خودروهای دیزلی رخ می دهد.

وی ادامه داد: داشتن معاینه فنی برای وسایل نقلیه ای که در شهر تردد می نمایند الزامی است و در این راستا با رونمایی از این خودروها به رصد تمامی وسایل نقلیه به ویژه خودروهای سنگین می پردازیم تا هر خودرویی که استاندارد نداشته باشد دوباره به مراکز معاینه فنی برگردد.

معاون شهردار تهران تاکید نمود: مساله سلامت شهروندان و کاهش آلودگی هوا و ترافیک دغدغه های جدی شهرداری تهران است و در این راستا در جلسه مشترک با پلیس، موضوع شناور شدن دو هفته ای ساعت کار کارمندان در مهرماه مطرح و موردتوافق طرفین نهاده شد.

پورسیدآقایی اظهار امیدواری کرد: این موضوع در صورت تایید و ابلاغ دولت اجرایی می گردد.

براساس گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک تهران، دو خودروی سیار ثبت تخلف معاینه فنی و تست کنار جاده ای امروز با حضور معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری و رئیس پلیس راهور پایتخت رونمایی شد.

هم اکنون 16 مرکز ثابت معاینه فنی و 8 مرکز سیار در پایتخت فعال است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 289

به "شناور شدن ساعت کار ادارات در نیمه اول مهر در صورت تایید دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناور شدن ساعت کار ادارات در نیمه اول مهر در صورت تایید دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید