مصونیت های خاص و تداوم تبعیض های انضباطی در فوتبال!

به گزارش ایران عکس، هیچ یک از نهادهای انضباطی و حقوقی و حتی مسوولان فدراسیون فوتبال بعد از گذشت یک هفته از اظهارات تند سرمربی سپاهان، هیچ واکنشی به این اظهارات نداشته اند، اتفاقی که در موارد مشابه در فصل جاری لیگ درباره افراد دیگر واکنش های آنی و قاطع انضباطی را به همراه داشته است.

مصونیت های خاص و تداوم تبعیض های انضباطی در فوتبال!

به گزارش خبرنگاران، پس از اظهارات عجیب امیر قلعه نویی در نشست خبری پس از بازی با سایپا که با تعجب اهالی فوتبال همراه شد و حتی عذرخواهی چند باره این مربی را هم در بر داشت و او به اشتباهش در بیان آن کلمات اذعان کرد اما تاکنون هیچ یک از نهادهای انضباطی فدراسیون فوتبال درباره این اظهارات سرمربی سپاهان هیچ واکنشی نشان نداده اند، این اتفاق در حالی است که کمیته انضباطی تاکنون بارها به عنوان نهاد متولی در این قبیل مسائل با آرای شبانه خود اقدام به مقابله با اظهارات و رفتارهای خارج از چارچوب افراد فوتبالی نموده است.

در حالی که تصور بر این بود که کمیته انضباطی بعد از تعطیلات ابتدای هفته جاری، حکم یا اطلاعیه موقتی درباره سرمربی سپاهان صادر کند این اتفاق تاکنون رخ نداده تا مهر تاییدی بر نظریه احتمال سکوت در برابر تیم ها و مربیانی خاص پررنگ تر از قبل شود.

خبرنگاران برای پیگیری این موضوع و پرسش درباره چرایی سکوت کمیته انضباطی با اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی تماس گرفت که او با پاسخ های متناقض خود، شائبه سکوت و دلایل مبهم این سکوت درباره افراد و تیم های خاص را قوت بخشد.

او در واکنش به اینکه آیا اقدامی در برابر اظهارات امیر قلعه نویی خواهند داشت یا خیر، گفت: کمیته اخلاق به این موضوع رسیدگی می نماید.

این اظهارنظر حسن زاده درحالی است که طبق اساسنامه جدید کمیته انضباطی، این قبیل موارد به کمیته انضباطی محول شده و بارها این کمیته به صحبت های مربیان در کمیته انضباطی رسیدگی نموده است.

حسن زاده در باره این کمیته انضباطی قصدی برای ورودبه این موضوع ندارد؟ تاکید نمود که چنین حرفی نزده ام اما در عین حال توپ را باردیگر در زمین کمیته اخلاق انداخت.

وی در ادامه در واکنش به شائبه عدم ورود این کمیته به اظهارات امیر قلعه نویی، پاسخ به این موضوع را به سایت فدراسیون فوتبال ارجاع داد و گفت: سایت فدراسیون فوتبال پاسخ تمام سوالات را می دهد.

او در ادامه با بیان اینکه در مکان مناسبی نیست، از پاسخ به سوالات بیشتر در این باره خودداری کرد.

به گزارش خبرنگاران، مراجعه به سایت فدراسیون فوتبال هم فایده ای ندارد چرا که آخرین مطلب این فدراسیون درباره امیر قلعه نویی به نخستین روزهای شهریور باز می شود و در این سایت هیچ واکنشی به اظهارات اخیر امیر قلعه نویی وجود ندارد.

البته حسن زاده که داعیه ورود با اقتدار به بی اخلاقی ها و بی انضباطی های فوتبال در فصل جاری را دارد در این گفت وگو تلویحا عدم ورود کمیته انضباطی به موضوع اظهارات سرمربی سپاهان را تایید نموده است.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در حالی از رسیدگی عادلانه به همه تخلفات فوتبالی شانه خالی می نماید که کمتر از سه ماه قبل گفته بود: کمیته انضباطی به واسطه استفاده از ظرفیت های کامل آیین نامه از دانه درشت ها هم نمی گذرد و خواهند دید که چطور قاطع و سریع برخورد می کنیم. اگر روزی این اتفاق نیافتاد و قول مان عملی نشد، با شرافت کامل می گویم به این دلایل از سمت فعلی استعفاء می دهم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 525

به "مصونیت های خاص و تداوم تبعیض های انضباطی در فوتبال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصونیت های خاص و تداوم تبعیض های انضباطی در فوتبال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید