معاون موگرینی به تهران می آید

به گزارش ایران عکس، تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا (ای ای ای اس - EEAS) گزارش داد که هلگا اشمید دبیر کل این نهاد اروپایی، هفته جاری به ایران و کشورهای خلیج فارس سفر می نماید.

معاون موگرینی به تهران می آید

به گزارش ایرنا، در گزارش پایگاه اینترنتی ای ای ای اس آمده است: خانم اشمید در یک دیدار رسمی از کشورهای خلیج فارس، سفر خود را از امارات متحده عربی شروع می نماید و بدنبال آن راهی کشورهای عمان، قطر و ایران می گردد.

بر اساس این گزارش، این دیدار در بحبوحه تنش های کنونی در منطقه انجام می گردد و فرصتی برای تاکید بر خواسته اتحادیه اروپا در جلوگیری از تنش های منطقه ای و یافتن راهی برای تنش زدایی و ترویج مذاکره خواهد بود.

این تارنمای اروپایی اضافه کرد: به عنوان بخشی از کوشش های اتحادیه اروپا برای تقویت ثبات در منطقه، سفر خانم اشمید همچنین مذاکره برای حفظ توافق هسته ای با ایران را هدف قرار خواهد داد که همچنان یکی از ارکان کلیدی طرح منع گسترش تسلیحاتی و یک ستون اصلی امنیتی در سطح جهانی و منطقه ای محسوب می گردد.

این دیدار همچنین فرصتی را برای انجام مذاکرات دوجانبه و مذاکره درباره دیگر مسائل منطقه ای مربوط به منافع مشترک فراهم خواهد آورد.

پس از خروج آمریکا از برجام در روز 18 اردیبهشت ماه سال 97 و بازگشت تحریم ها، ایران اردیبهشت ماه سال جاری به کشورهای باقیمانده در برجام 60 روز برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی فرصت داد وتأکید کرد: هر زمان که خواسته های ما تأمین گردد؛ ما نیز به همان میزان اجرای مجدد تعهدات متوقف شده را از سر خواهیم گرفت، اما در غیر این صورت، جمهوری اسلامی مرحله به مرحله تعهدات دیگری را متوقف خواهد نمود.

سفر اشمید‬ اولین سفر یک مقام اتحادیه اروپا بعد ازفرصت‬ 60‬ روزه‬ ایران به‬ طرف‬ های‬ برجام‬ می باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 238

به "معاون موگرینی به تهران می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون موگرینی به تهران می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید