مهم ترین عامل ابتلا به دیابت

به گزارش ایران عکس، دیابت یا بیماری قند یک اختلال سوخت و سازی در بدن است. در این بیماری توانایی فراوری انسولین در بدن از بین می رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین نمی تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد.

مهم ترین عامل ابتلا به دیابت

در قالب نظارت ها طی تقریبا 15 سال بر داوطلبانی که سن متوسط آن ها 56 سال بود، محققان دانمارکی به این نتیجه رسیدند که تأثیر چاقی بر ابتلا به دیابت بیش از استعداد ژنتیک و عادت های مضر است.

در این مطالعه، پزشکان اروپایی به آنالیز وضعیت سلامتی 9556 نفر پرداختند. به گفته محققان، سبک ناسالم زندگی و وزن اضافی محرک خطرناکی برای ابتلا به دیابت یا مرض قند است و تأثیر آن بیش از استعداد ژنتیکی است.

دیابت یا بیماری قند یک اختلال سوخت و سازی در بدن است. در این بیماری توانایی فراوری انسولین در بدن از بین می رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین نمی تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط مکانیزم های مختلفی است. دیابت دو نوع اصلی دارد.

در دیابت نوع یک تخریب سلول های بتا در پانکراس منجر به نقص فراوری انسولین می گردد و در نوع دو مقاوت پیشرونده بدن به انسولین وجود دارد که در نهایت ممکن است به تخریب سلول های بتای پانکراس و نقص کامل فراوری انسولین منجر گردد.

در دیابت نوع دو معین است که عوامل ژنتیکی، چاقی و کم تحرکی نقش مهمی در ابتلای فرد دارند. خستگی مفرط نیز می تواند یکی از علایم ابتلا به دیابت باشد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 374

به "مهم ترین عامل ابتلا به دیابت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین عامل ابتلا به دیابت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید