سلامتی و پزشکی

کشف مواد شیمیایی سمی در بعضی ماسک ها

محققان شواهدی از وجود مواد شیمیایی سمی در بعضی ماسک های صورت پیدا کردند که برای استفاده مردم عادی به فروش می رسند.

23 اردیبهشت 1400

این ماهی برای استتار خود را شبیه یک برگ مرده و افتاده یک درخت در رود جا می زند!

در آب های آمریکای جنوبی، ماهی عجیبی به نام ماهی برگی یا Leaf Fish زندگی می نماید. این ماهی از هنر استتار و نیز صبر هم برای شکار و هم برای در امان ماندن از شکارچی های عظیم تر از خودش زندگی میکند.

21 اردیبهشت 1400

ادامه تابو شکنی در صدا و سیما ، آموزش تربیت جنسی بچه ها

خبرنگاران : برنامه مثبت تربیت روزهای سه شنبه ساعت 9 و 10 دقیقه روانه آنتن می شود و هدف اصلی این برنامه ارائه آموزه های لازم به والدین در خصوص تربیت جنسی فرزندان به منظور پیشگیری از سوء استفاده جنسی است.

19 اردیبهشت 1400

توصیه هایی برای پیشگیری از کمردرد در شرایط دورکاری

یک متخصص ستون فقرات گفت: افرادی که به دلیل شیوع بیماری کووید-19 دورکار هستند و از منزل کار می نمایند باید فضایی متناسب با کار خود ایجاد نمایند که موجب احساس درد و ناراحتی در ناحیه پشت، گردن یا پاها نشود.

17 اردیبهشت 1400

برندگان گلدن گلوب 2021 در بخش سینما و تلویزیون تعیین شد

برندگان گلدن گلوب 2021 معرفی شدند. فرش قرمز این مراسم از ساعت 3 و 30 دقیقه بامداد روز دوشنبه 11 اسفندماه به وقت تهران شروع شد. هفتاد و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب در بخش بهترین های سینما و تلویزیون در حضور ستاره های سینما برگزار گردید. مراسم انجمن مطبوعات...

14 اردیبهشت 1400

استاد عکاسی گیلان به فرزند شهیدش پیوست

استاد ابراهیم دروی از عکاسان پیشکسوت و هنرمندان فرهیخته شهر رشت پس از چهل سال خدمت در جهت ثبت خاطرات مردم، به دیدار حق شتافت.

9 اردیبهشت 1400

تنگه شیرز؛ ژئوپارکی چندمیلیون ساله در رشته کوه های زاگرس

تنگه شیرز دره ای زیبا و کوهستانی است که به عنوان ژئوپارکی چندمیلیون ساله در رشته کوه های زاگرس در استان لرستان قرار گرفته است و شباهت عجیبی به همتای خود دره پادشاهان در استرالیا دارد.

9 اردیبهشت 1400

سفارت هلند کجاست؟ (آدرس، ساعات کاری و سایر اطلاعات)

خبرنگاران | سرویس عمومی - ایرانیان زیادی در تکاپوی دریافت وقت سفارت و آماده سازی مدارک خود برای دریافت ویزای شینگن از VFS سفارت هلند در تهران هستند. این کشور اروپایی از جنبه های مختلف توریستی، بیزینس و تحصیلی مقصدی جذاب و فوق العاده برای افراد به حساب...

8 اردیبهشت 1400

واکسیناسیون کارکنان سازمان رفاه شهرداری تهران در اولویت قرار گیرد

تهران (پانا) - عضو شورای شهر تهران گفت کارکنان با توجه به اینکه قاطبه نیروهای سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی در گرمخانه ها، سامان سرا ها و گشت ها، مستقیم با پرخطرترین افراد جامعه که امکان مراقبت های بهداشتی ندارند، در تماس هستند، ضرورت دارد تا...

7 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 72 کودک کار در استان همدان زیر پوشش کمک های بهزیستی هستند

همدان- خبرنگاران- معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان همدان با اشاره به شناسایی 72 کودک کار در استان گفت: کمک هایی در راستای رشد و سلامت بچه ها و بازتوانی خانواده هایشان ارائه می شود.

6 اردیبهشت 1400

سامانه ای برای مانیتورینگ سیستم های صنعتی طراحی شد

یک شرکت دانش بنیان با فراوری سخت افزار و نرم افزارهای مورد احتیاج برای فراوری سیستم های مانیتورینگ صنعتی این دستگاه صنعتی را بومی سازی کرد.

2 اردیبهشت 1400

راز جمجمه یک زن

جمجمه زنی مربوط به 9000 سال پیش از یک تغییر عمدی در جمجمه بعضی انسان ها در دوره ای از عهد باستان پرده برداشته است.

29 فروردین 1400

عملکرد معاونت علمی در 8 سال فرهنگ سازی حوزه فناوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شعار رفتن از اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش بنیان در حالی به خاتمه کار خود رسیده است که تعداد شرکت های دانش بنیان به بیش از 5700 شرکت رسیده و درآمد این شرکت ها در سال گذشته به بیش از 150 هزار میلیارد تومان رسیده و 83 شرکت استارت...

29 فروردین 1400

25 استان در شرایط هشدار قرار دارند

درحالی تعطیلات نوروز 1400 به سرانجام می رسد که شرایط همه گیری کرونا دوباره در شرایط بحرانی قرار گرفته و شهرستان های کشور به دلیل بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی هموطنان یکی بعد از دیگری تغییر شرایط داده و نارنجی و قرمز می شوند.

28 فروردین 1400

ترک های گنبد سلطانیه شاهدگذاری شدند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: شاهدگذاری تمامی ترک ها در بنای تاریخی گنبد سلطانیه انجام شد.

22 فروردین 1400

نایب رئیس مجلس: بخشی از اُفت آراء در دور دوم انتخابات مجلس به دلیل کرونا بود

تهران (پانا) - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات 1400 گفت بخشی از افت آرا در دور دوم انتخابات مجلس به خاطر بیماری کرونا بود و احساس مردم این بود که سلامتیشان به خطر می افتد و امیدوارم از الان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 راه چاره ای پیدا کنیم...

20 فروردین 1400

شکل گیری خوشه های کرونای انگلیسی در مناطق مرکزی، جنوبی و بخشی از شرق تهران

تهران (پانا) - فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با تاکید بر لزوم اجتناب از سفر در ایام نوروز، گفت: تقریبا در همه بخش های تهران بارقه های شکل گیری خوشه های ناشی از کرونای انگلیسی را می بینیم. بیشتر آنچه تا به امروز حاصل شده، تمرکز انتشاری...

19 فروردین 1400

آیا میکروب ها از فضا به زمین می آیند؟

دانشمندان با توجه به این موضوع، این احتمال را در نظر می گیرند که اگر میکروب های فرازمینی را به زمین بیاوریم، چه اتفاقی رخ خواهد داد.

18 فروردین 1400

تصویب برنامه سازگاری با کم آبی سیستان و بلوچستان، گیلان و تهران

تهران (پانا) - دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، از بررسی برنامه های سازگاری با کم آبی استان های سیستان و بلوچستان، گیلان و تهران در بیست و چهارمین جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با حضور وزیر نیرو و صرفه جویی در مصرف آب خبر داد.

16 فروردین 1400

کرونای انگلیسی در کدام نقاط تهران بیشتر است؟

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به رشد 35 درصدی مراجعان کرونایی به اورژانس های بیمارستانی با علایم دیسترس تنفسی شدید، گفت:بیشترین تمرکز ویروس جهش یافته در مناطق مرکزی، جنوبی و قسمتی از شرق تهران مشاهده شده است.

16 فروردین 1400
تعداد: (363)