نماینده عراقی: داعش یک وجب از خاک عراق را نیز در اشغال خود ندارد

به گزارش ایران عکس، یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که بعضی کشورها برای ضربه به عراق همچنان از تروریست های داعش حمایت اقتصادی وتسلیحاتی می نمایند ولی این گروه هیچ منطقه ای را در اشغال خود ندارد.

نماینده عراقی: داعش یک وجب از خاک عراق را نیز در اشغال خود ندارد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کاطع الرکابی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق امروز در مصاحبه ای گفت که تروریست های داعش همچنان از سوی بعضی کشورها حمایت اقتصادی و تسلیحاتی می شوند.

او به وبسایت المعلومه گفت: خطر تروریست های داعش هنوز در عراق انتها نیافته و این گروه به وسیله هسته های کوچک و مخفی خود همچنان فعالیت دارد اما یک وجب از خاک عراق را نیز در اشغال خود ندارد.

به گفته این نماینده عراقی، تروریست های داعش از سوی طرف های منطقه ای و بین المللی حمایت می شوند و اگر این حمایت نبود، تروریست ها امکان بازیابی فعالیت های خود را در بعضی استان ها نداشتند.

الرکابی، داعش را اهرم دست بعضی کشورها برای ضربه به امنیت عراق دانست.

تروریست های داعش در سه ماه گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا در عراق، کوشش نموده اند بخشی از فعالیت تروریستی خود را در قالب هسته های خاموش در بعضی استان ها از سر گیرند و به نیروهای امنیتی و غیرنظامیان حمله نمایند. نیروهای عراقی نیز در این مدت تا کنون دهها عملیات عظیم و کوچک برای پاکسازی مناطق آلوده انجام داده اند.

مصطفی الکاظمی روز چهارشنبه با سفر به استان کرکوک، از نزدیک شاهد شروع عملیات وسیع ابطال العراق در استان های کرکوک، صلاح الدین و دیالی علیه عناصر داعش بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1048

به "نماینده عراقی: داعش یک وجب از خاک عراق را نیز در اشغال خود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: داعش یک وجب از خاک عراق را نیز در اشغال خود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید