هدف مردان از ازدواج کردن

به گزارش ایران عکس، اینکه مردان چه انگیزه هایی برای ازدواج دارند، شاید برای بسیاری از بانوان جالب توجه باشد.

هدف مردان از ازدواج کردن

به گزارش خبرنگاران به نقل از تابناک جوان ، هدف مردان از ازدواج آن هم در دوره ای که بسیاری از هنجارها و عرف های جامعه از آنها برای برطرف کردن نیازهایشان حمایت می نماید، موضوعی قابل آنالیز است. انگیزه ازدواج در برخی اشخاص تنها براورده کردن نیاز جنسی می باشد. در حالیکه نیاز جنسی تنها قسمتی از ازدواج بوده و برای وارد شدن به زندگی مشترک چنانچه دیگر مسایل نادیده گرفته شوند، یک ازدواج پیروز نخواهید داشت.

برطرف کردن نیازهای جسمی

یکی از علل اصلی که مردان ازدواج می نمایند برطرف نیازهای جسمی و غریزی است که در وجود آنها بسیار پررنگ است و این نیاز میتواند بدون ازدواج کردن هم برطرف گردد ولی در جوامع ما پذیرفته شده نیست و میتواند اثرهای مخربی را به دنبال داشته باشد پس در خاتمه برای برطرف کردن آن مردان تصمیم به ازدواج می گیرند.

فراوری مثل و دوام نسل

تمامی انسانها مخصوصا مردان علاقه بسیار زیادی به داشتن فرزند و ادامه دادن نسل خویش دارند، این برای آنها یک نوع افتخار است. پژوهش ها نشان داده مردانی که توانایی فراوری مثل ندارند و دارای فرزند نیستند، بیشتر دچار بیماری های روحی و روانی می شوند. در مقابل مردانی که توانایی فراوری مثل بالا و فرزندان زیادی دارند، کم تر به مسائلی روحی مبتلا هستند.

داشتن همدم و تکیه گاه در زمان پیری

در زمان پیری توانایی اشخاص تا حدی کاهش پیدا می نماید و به همین علت مردان در درجه اول، در آن سنین نیاز به یک همدم برای خود دارند؛ همسر بهترین همدم برای آن ها می باشد.

از طرف دیگر به علت کاهش توانایی در دوران سالمندی نیاز دارند که فردی نیازهای آنها را تامین کند. بهترین افرادی که میتوانند در سنین پیری تکیه گاه باشند، فرزندان هستند. به همین علت یکی از انگیزه های مردان برای ازدواج، داشتن همسر و فرزندانی در زمان پیری است.

تکیه عاطفی و روحی

در واقع مردان در انتخاب همسر به دنبال زنی می گردند که بتوانند به لحاظ عاطفی و روانی به وی تکیه نمایند از وی بازخورد مثبت بگیرند، از سوی او تشویق شوند و به چشمش قهرمان بیایند. به همین علت روی دختران نازک نارنجی ، حساس، وابسته با خلق و خوی پرنسسی فکر نمی نمایند و زنی را که تحمل پذیرش مسائل و مدیریت مسایل زندگی مشترک را نداشته باشد، از دایره انتخاب خود بیرون می گذارند.

ایجاد تعادل در رفتار از انگیزه و هدف مردان برای ازدواج

مردان عموما روحیه ای سخت و خشن دارند که در بیشتر موارد با منطق شان پیش میروند ولی در مقابل زنان روحیه ای بسیار فعال و احساسی دارند. این نوع روحیات به طور واضح در رفتار، دیدگاه و تفکر هر کدام به راحتی قابل درک است. چنانچه روحیه منطقی و خشک مرد با روحیه احساسی، فعال و عاطفی زن درآمیخته گردد قدری لطیف تر و منعطف تر می گردد که تعادل خاصی را در رفتار وی ظاهر می نماید و آرامشی را در وی ایجاد می نماید که اسیب را از او دور کند.

برطرف حس تنهایی

هر کسی نیاز به فردی دارد که بتواند زندگی اش را با او شریک گردد و از مسائل و ناراحتی ها و شادمانی های خود برای وی بگوید. این ها مسائلی هستند که انسان(مخصوصا مردان) نمی تواند به هرکس و حتی والدین خویش بگوید. به همین علت مردان نیاز به فردی دارند که خیلی به آنها نزدیک باشد. پیدا کردن یک شریک برای زندگی و از بین بردن حس تنهایی یکی از انگیزه های مردان برای ازدواج است.

نیاز به حمایت کردن

یکی دیگر از ویژگی های شاخص مردان علاقه به این است که دیگران را حمایت نمایند و در واقع یک پناهگاه باشند. بعد از ازدواج، همسرشان و مدتی بعد فرزندان خود را تحت حمایت قرار می دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1319

به "هدف مردان از ازدواج کردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف مردان از ازدواج کردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید