هیچ بودجه ای برای جبران خسارت سیل به آثار تاریخی ابلاغ نشده است

به گزارش ایران عکس، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: تا امروز هیچ اعتباری جهت خسارات سیل به آثار تاریخی، ابلاغ نشده است.

هیچ بودجه ای برای جبران خسارت سیل به آثار تاریخی ابلاغ نشده است

به گزارش ایران عکس به نقل از فارس، سید امین قاسمی، گفت: سیل فروردین ماه به بیش از 100 اثر تاریخی در استان آسیب جدی وارد کرد.

وی با بیان اینکه علاوه بر آثار تاریخی به واحدهای تحت تملک این اداره نیز آسیب جدی وارد شد، اضافه نمود: همچنین بر اثر سیل، به کارگاه های صنایع دستی و هتل های استان لرستان نیز بیش از پنج میلیارد تومان تومان خسارت وارد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اعلام کرد: خسارت های وارده به میراث فرهنگی و گردشگری لرستان در سامانه سجاد بارگذاری شده اما تا به امروز اعتباری جهت خسارت وارده سیل به آثار تاریخی لرستان ابلاغ نشده است.

قاسمی با بیان اینکه جهت مرمت قلعه فلک الافلاک 150 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، توضیح داد: همچنین برای مرمت پل کشکان بیش از 300 میلیون تومان اعتبار تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچکدام از آثار تاریخی استان در سیل تخریب نشدند، گفت: بیشتر خسارت ها بین صفر تا 50 درصد بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان بیان کرد: ظرفیت اقامتی استان همیشه تا بیش از 90 درصد در ایام نوروز پر بود که سال جاری به دلیل سیل بیش از 80 درصد این ظرفیت خالی ماند.

قاسمی با بیان اینکه بعضی آثار برجسته تاریخی لرستان از جمله پل های کشکان، افرینه، کلهر، و پلدختر دچار آسیب جدی شده اند، گفت: بر اثر سیل بخشی از ضلع غربی تپه ای که قلعه بر روی آن بنا شده، تخریب شد.

وی در خاتمه گفت: حفاظت از این آثار ارزشمند تاریخی در اولویت فعالیت های میراث فرهنگی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 643

به "هیچ بودجه ای برای جبران خسارت سیل به آثار تاریخی ابلاغ نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ بودجه ای برای جبران خسارت سیل به آثار تاریخی ابلاغ نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید