وسایل سفر جاده ای ، نکات مفید و ضروری که باید بدانید

به گزارش ایران عکس، یکی از مجذوب نماینده ترین انواع سفر، سفرجاده ای با ماشین شخصی است. شیشه ماشین را پایین می دهید، نسیم موهای شما را نوازش می نماید، موزیک مورد علاقه خود را می گذارید و جاده برای آغاز یک سفر پر هیجان شما را صدا می زند. سفر جاده ای ، اختیار عمل زیادی به شما می دهد. برای کسانی که دوست دارند با خیال راحت، و بدون در نظر گرفتن زمان بندیِ برنامه هایی که تور می دهد سفر نمایند، این برترین سبکِ سفر است. اما اگر آماده نباشید، سفر جاده ای می تواند برایتان دردسر ساز گردد. در این مطلب خبرنگاران ، در خصوص وسایل سفر جاده ای که در سفر باید با خودتان داشته باشید می گوییم تا در حین سفر به مسئله ای برنخورید.

وسایل سفر جاده ای ، نکات مفید و ضروری که باید بدانید

فهرست ضروری ترین وسایل سفر جاده ای

لاستیک زاپاس

لاستیک زاپاس

به جز اینکه از داشتن و سالم بودن زاپاس باید مطمئن شوید، ضروری است که عوض کردن لاستیک، بدون احتیاج به یاری دیگران را هم بلد باشید.

به همین علت اگر تا به حال تجربه عوض کردن لاستیک را ندارید، قبل از آغاز سفر حتما امتحان کنید.

قطعات یدکی و جعبه ابزار ضروری

جعبه ابزار ضروری

یک سری قطعات، ابزار و وسایل ضروریِ سفر جاده ای هستند که در طول راستا باید همراه خود داشته باشید:

- سیم گاز و کلاچ

- تسمه های دینام و هیدرولیک

- محلول (Anti Leak) یا (leak stop) برای جلوگیری از نشتی رادیات در صورت بروز

- کابل شارژ باتری

- سیم بکسل و زنجیر چرخ

- آچار چرخ و جک

- چراغ قوه، کاتر، چند مدل چسب، سیم، انبردست

در خبرنگاران بخوانید

مدارک، یکی از مهم ترین وسایل سفر جاده ای

مدارک

قبل از سفرتان، حتما مدارک لازم مانند گواهی نامه، کارت ماشین و بیمه را در وسایل ضروری ای که باید حمل کنید داشته باشید.

کتابچه راهنما

کتابچه راهنما

وقتی که نمی دانید چراغ های هشدار به چه معنی هستند و یا چطور به جعبه فیوز دسترسی داشته باشید، دفترچه راهنمای اتومبیل می تواند از سردرگمی شما را نجات دهد. در نتیجه کتابچه راهنمای خودرو را داخل ماشین داشته باشید.

مایعات

مایعات

همواره یک گالن آب داخل ماشین باشد تا در صورتی که موتور بیش از حد گرم شد، از آن بهره ببرید.

بطری و ظرف خالی

بطری و ظرف خالی

این احتمال وجود دارد که بین راه بنزین تمام کنید، پس بهتر است ظرف خالی همراه داشته باشید تا اگر کسی خواست یاریتان کند، با یک مشکل تازه روبرو نشوید.

در خبرنگاران بخوانید

خوش بو نماینده خودرو

خوش بو نماینده خودرو

یکی از مهمترین وسایل سفر جاده ای در فصل سرما، به علت اینکه شیشه ها را نمی توانید پایین دهید، خوشبو نماینده ماشین است. راستش را بخواهید بوی بد، بیش از هر چیزی می تواند کلافه نماینده باشد.

سطل زباله خودرو

سطل زباله خودرو

یک سطل زباله کوچک برای خودرو تهیه کنید. با این کار ماشین پر از کیسه هایی که کمی آشغال داخل آن ها ریخته اید و کف ماشین رها شده اند نمی گردد. مدل هایی از کیسه زباله وجود دارد که به راحتی می گردد آنها را پشت جایگاه ها یا هر جای دیگر نصب کرد.

چادر ماشین

چادر ماشین

هر باری که ماشین را برای تماشای یک چشم انداز، پیاده روی در طبیعت و … زیر آفتاب رها می کنید، دمای داخل ماشین چند برابر می گردد. برای جلوگیری از این اتفاق، یک چادر روی ماشین پهن کنید تا هوای داخل خودرو کمتر گرم گردد و وقتی روی جایگاه می نشینید، پاهایتان نسوزد.

فهرست وسایل شخصی مورد احتیاج

دستمال مربوط

دستمال مربوط

دستمال مرطوب برای کسانی که اهل سفر هستند از هر چیزی مهمتر است، خیلی از مواقع کار آدم را راه می اندازد. شستن دست و صورت و حتی تمیز کردن بدنتان زمانی که به حمام دسترسی ندارید، با دستمال مربوط امکان پذیر است.

ضدعفونی نماینده دست

ضدعفونی نماینده دست

در طول سفر به دفعات پیش می آید که به صابون احتیاج داشته باشید اما در دسترس نباشد، در این مواقع مایع ضدعفونی نماینده دست می تواند به دادتان برسد، و دیگر لازم نیست در پی آب بگردید.

کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب

یکی از وسایل سفر جاده ای کرم ضد آفتاب است. اهمیتی ندارد رنگ پوست شما تیره باشد یا روشن، محافظت از پوست در مقابل اشعه هایی که مضر هستند در طول سفر جاده ای اهمیت زیادی دارد. متناسب با پوست خود، کرمی تهیه کنید که مناسب شما باشد.

حوله

حوله

گیر کردن در یک هاستل بدون حوله، و یا اینکه بعد از آب تنی مجبور شوید موهای خود را خیس رها کنید، دردسر بزرگی است. پس حوله شخصی خود را در فهرست وسایلی که باید همراه داشته باشید قرار دهید.

آدامس

آدامس

آدامس، برای مواقعی که به ارتفاعات سفر می کنید ضروری است. هر چقدر ارتفاع بیشتر گردد، احتمال اینکه گوش های شما بگیرد بیشتر می گردد و بیشتر اوقات آدامس، تنها چیزی است که می تواند گرفتگی گوش را برطرف کند.

در خبرنگاران بخوانید

کوله یک روزه

کوله یک روزه

در صورتی که تمایل داشتید در طبیعت پیاده روی کنید یا شب را در جایی کمپ کنید، لزومی ندارد چمدان با خودتان ببرید. فقط وسایل مورد احتیاج خود برای یک شب را داخل کوله قرار دهید و چمدان را داخل صندوق عقب رها کنید.

وسایل سفر جاده ای

اگر تجربه و یا پیشنهادی در خصوص سفر جاده ای دارید با ما زیر این مطلب به اشتراک بگذارید تا تمام مخاطب های خبرنگاران از آن استفاده نمایند.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2113

به "وسایل سفر جاده ای ، نکات مفید و ضروری که باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایل سفر جاده ای ، نکات مفید و ضروری که باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید