(ویدئو) مجازات جدید پلیس برای موتورسواران متخلف

به گزارش ایران عکس، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اجرای طرح مجازات جایگزین به جای توقیف و انتقال به پارکینگ موتورسیکلت سواران متخلف خبر داد.

(ویدئو) مجازات جدید پلیس برای موتورسواران متخلف

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: پلیس طرح جدیدی را برای ساماندهی موتورسیکلت سواران با نام طرح موتوریار در حال اجرا دارد. این طرح در ابتدا در 10 نقطه از تهران اجرا شد و بعد به 60 نقطه تسری یافت. این طرح فقط در پایتخت اجرا می شود و در صورت دریافت پاسخ مطلوب، احتمالاً به شهرها و نقاط دیگر هم ارتقا می یابد.

وی اضافه کرد: برخورد با موتورسیکلت سواران سابقه دیرینه ای دارد اما هیچ وقت این برخوردها باعث نشده تا موتورسیکلت سوار متخلف تنبیه شود. به همین منظور ما با همکاری دستگاه های مختلف مجازات های جایگزینی را به جای توقیف و انتقال به پارکینگ برای فرد متخلف در نظر گرفته ایم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: این طرح از هفته گذشته به طور جدی در حال اجرا است. در ابتدا طرح فقط از ساعت 7 صبح تا 10 صبح اجرا می شد و در حال حاضر به صورت 24 ساعته اجرا می شود.

حمیدی شرح داد: مجازات جایگزینی که برای موتورسیکلت متخلف در نظر گرفته شده این است که او کاور پلیس را بر تن کند و کمک پلیس سر چهارراه ها انجام وظیفه کند.

وی ادامه داد: موتورسیکلتی که 5 جریمه ممنوعه موتورسواران را مرتکب شود، موتورش همان جا توقیف می شود. بر تن او لباس پلیس می پوشانیم و به نوعی این فرد کمک مأمور پلیس می دهد تا به نحوی فرهنگ سازی شود.

حمیدی با اشاره به مدت زمان به کارگیری موتورسیکلت سواران متخلف در نزد پلیس راهور گفت: از دو تا 12 ساعت قانون به پلیس اجازه داده تا موتورسیکلت سوار متخلف را به کارگیری کند اما الان نهایت زمانی که فرد متخلف در اختیار پلیس است، صبح تا عصر می باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: اگر موتورسیکلت سوار اعلام کند که من نمی خواهم سر چهارراه به پلیس کمک کنم و به جای این رفتار موتور من را توقیف کنید، پلیس موتور را توقیف و به پارکینگ منتقل می کند.

وی در انتها گفت: در مجازات جایگزین ما تنها با راننده موتورسیکلت (موتورسیکلت سوار) سر و کار داریم و راکب موتور را کاری نداریم. فرد راننده باید کاور بر تن کند. راکت ایست دست بگیرد و از دو تا 12 ساعت کنار مأمور ما در سر چهارراه ها پست دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1419

به "(ویدئو) مجازات جدید پلیس برای موتورسواران متخلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) مجازات جدید پلیس برای موتورسواران متخلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید