کارمندان سفارت آلمان در تهران سر کارشان هستند

به گزارش ایران عکس، علیرغم انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر اینکه سفارت آلمان در تهران در حال تخلیه کارمندان خود از ایران است، پیگیری های فارس حاکی از کذب بودن چنین اخباری است.

کارمندان سفارت آلمان در تهران سر کارشان هستند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، از دیروز خبری در فضای مجازی از جمله توئیتر دست به دست شد با این مضمون که سفارت آلمان در تهران در حال تخلیه کارمندان خود از ایران است و آن را به سایر سفارتخانه های اروپایی در تهران نیز تعمیم داده و مدعی شدند که سایر سفارتخانه های اروپایی نیز در حال خارج کردن خانواده های کارمندان خود از ایران هستند.

منتشر کنندگان چنین اخباری دلایلی را در این خصوص مطرح هم نموده اند از جمله جنگ، قطع ارتباط سیاسی و تغییر رژیم و ...

در همین خصوص خبرنگار فارس با پیگیری هایی که صورت داد دریافت که چنین خبری اساسا واقعیت ندارد و سفارت آلمان در تهران کما فی السابق در حال فعالیت است و کارمندان آن هم مشغول به کارند و خبری از تخلیه سفارتخانه نیست.

به نظر می رسد باز هم طراحان پشت سر انتشار چنین اخباری همان اکانت های دروغین مستقر در آلبانی هستند که هر بار به مطالبی دروغین متوسل می شوند تا شرایط را در ایران غیرعادی و متشنج جلوه دهند.

حتی در این خصوص یکی از کاربران در توئیتر با انتشار تصاویری از صفحه توئیتر میشائیل کلور برشتولد سفیر آلمان در تهران که اقدام به خریداری کنگر نموده و به دنبال دستور پخت آن بوده، منتشر کنندگان این اخبار جعلی و کذب را به مضحکه گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 192

به "کارمندان سفارت آلمان در تهران سر کارشان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمندان سفارت آلمان در تهران سر کارشان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید