کوه های هوآشان چین، خطرناکترین راستا پیاده روی جهان

به گزارش ایران عکس، کوه های هوآشان در چین به عنوان خطرناک ترین جهت پیاده روی جهان شناخته شده است. ارتفاع زیاد و جهت صعب العبور و ناامن، آن را به یک جهت پیاده روی هیجان انگیز و در عین حال خطرناک تبدیل نموده است.

کوه های هوآشان چین، خطرناکترین راستا پیاده روی جهان

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

در نزدیک شهر هوآیین در استان شاآنشی چین، سلسله کوه های هوآشان واقع شده است که راستا صخره ای و خطرناکی برای صعور به قله آن وجود دارد و به مقیاسی برای سنجش شجاعت و ریسک پذیری افراد تبدیل شده است. این راستا باریک و خطرناک صعود به قله توسط بومیان آن منطقه مقدس ساخته شده است. در بالای این قله چایخانه مشهوری وجود دارد که پس از پیمودن این راستا خارق العاده و در عین حال خطرناک، پذیرای شما خواهد بود.

خطرناک ترین راستا پیاده روی جهان کجاست؟

به کوه های هوآشان نزدیک شهر هوآیین در استان شاآنشی در چین خوش آمدید. در قرن دوم قبل از میلاد، یک معبد تائوئیسم در مناطق اطراف این قله توسط زائران و راهبان ساخته شده است. این کوه به عنوان یکی از مقدس ترین کوه های چین شناخته شده است. این رشته کوه ها دارای پنج قله متصل به هم هستند که بر فراز یکی از این قله ها چایخانه ای وجود دارد که دسترسی به آن تنها با پیمودن یک صخره ترسناک و بلند مقدور است. بنابراین گرچه این مکان دوست داشتنی از اهمیت مذهبی بالایی برخوردار است، اما بسیاری از افراد برای مواجهه با ترس هولناک و فوق العاده زیاد آن به این مکان می روند.

این مکان به عنوان خطرناک ترین راستا پیاده روی جهان شناخته شده است. که با صعود از سمت صخره ای کوه، می توانید در قله مذکور چای بنوشید. گردشگران با قدم گذاشتن بر لبه های چوبی نامطمئن این صخره ها که استحکام چندانی نیز ندارند و محکم به کوه متصل نشده اند، جان خود را به خطر می اندازند. در برخی قسمت های این راستا هیچ تخته چوبی برای عبور وجود ندارد و باید خودتان را با یک زنجیر آهنی نگه دارید.

منظور از زنجیر آهنی چیست؟

منظور زنجیرهای آهنی است که با میله هایی به کوه متصل شده اند. دقیقا همانطوری است که توصیف کردیم. شما با یک سری زنجیر به این صخره بزرگ متصل شده اید. این زنجیرها توسط انسان ها نصب شده است و استحکام چندانی ندارند.

زنجیرهای آهنی به این صورت هستند:

این همان چیزی است که با آن از خود محافظت می کنید. جالب به نظر نمی رسد؟ زنجیرهایی که شما را به کوه بلندی متصل می نماید.

در اینجا چه اتفاقی می افتد؟

شما در ارتفاعات بالایی قرار دارید و به یک صخره (کوه) بلند متصل شده اید، جالب است که این انتخاب خودتان بوده است و این خود شما بوده اید که زندگی تان را ریسک نموده اید. اگر یک کوهنورد حرفه ای هستید و از کوه های مطمئن دور و برتان خسته شده اید، اینجا مکانی خارق العاده برای حس کردن هیجان مدنظرتان است. اگر به دنبال خطر و هیجان هستید، این کوه مکانی مناسب برای تجربه آن است. اگر احساس می کنید که خیلی شجاع هستید، اینجا برای امتحان شجاعت تان نیز عالی و مناسب است.

به نظر می رسد پله هایی در آنجا وجود دارد. بله درست است پله هایی نیز در آنجا وجود دارد و آن ها امن هستند.

اما این پله ها تنها در راستاهای خاصی از پیاده روی وجود دارند، باید بدانید که برخی از پله ها به این صورت هستند:

این پله ها شیب بسیار تندی دارند.

بله درست است. این پله ها مانند پله های معمولی نیستند و کارایی چندان زیادی ندارند.

هدف یک گردشگر از رفتن به چنین مکانی چیست؟

بسیاری از افراد در جست و جوی تجربه هیجان های جدید و منحصربه فرد هستند، افرادی که از افتادن از یک صخره بلند نمی ترسند. آن ها به دنبال هیجان هستند و هیچ کوهی ارتفاعی به این بلندی با چنین راستاهای صعب العبوری ندارد.

منبع: کجارو / fodors.com
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 440

به "کوه های هوآشان چین، خطرناکترین راستا پیاده روی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوه های هوآشان چین، خطرناکترین راستا پیاده روی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید