کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش ایران عکس، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین کیفیت هوای پایتخت (5 فروردین) در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبح روز پنجشنبه (5 فروردین) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده ها است.

همچنین به تدریج با افزایش تندی باد در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد. هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات در مناطق مستعد گسیل گرد و خاک سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

شایان ذکر است با رشد ناپایدار جوی تا اواخر وقت امروز (5 فروردین) پیش بینی می گردد در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

در صبح روز آدینه (6 فروردین) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت. هرچند با عدم وزش باد مؤثر احتمال تجمع آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود دارد.

رشد ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد در ساعات بعدازظهر پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود. با استمرار این شرایط جوی و وزش باد مؤثر در ساعات پایانی آدینه کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 103بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 147 است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1548

به "کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید