2 طرح جامع حمل و نقل در پایتخت به کجا رسید؟

به گزارش ایران عکس، تهران (پانا) - معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت که طرح جامع حمل و نقل شهر تهران خردادماه سال جاری برای تصویب در اختیار شورای عالی ترافیک قرار می گیرد.

2 طرح جامع حمل و نقل در پایتخت به کجا رسید؟

مهدی جمالی نژاد در گفت وگو با پانا درباره طرح جامع ریلی تهران اظهار کرد: این طرح اواخر سال 98 به تصویب رسید که قرار شد کارهای مطالعاتی آن انجام شود. طبق طرح جامع ریلی شهر تهران، 7 خط مترو در تهران وجود دارد که چهار خط به آن افزوده شد و در مجموع تهران دارای 11 خط مترو خواهد بود که دو خط آن اکسپرس و چهار خط، حومه ای به شمار می رود.

رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور درباره مطالعات طرح جامع ریلی تهران گفت: برای اینکه این طرح به مرحله اجرا برسد، باید مطالعات ضابطه 777 سازمان برنامه و بودجه به طور کامل پیاده سازی شود. با پیگیری هایی که اجرا شده است، کار پیوست های مطالعاتی در حال انجام است.

وی همچنین به طرح جامع حمل و نقل کل شهر تهران اشاره کرد و گفت: این طرح نیز در دست انجام است و طبق قولی که داده شده است، برای خرداد ماه سال 1400 به منظور تصویب در اختیار شورای عالی ترافیک قرار می گیرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تاکید کرد: در طرح جامع حمل و نقل کل شهر تهران مجددا سناریوهایی که در شبکه ریلی است بررسی می شود و اگر نیاز به تغییری یا توسعه در بخشی باشد به عنوان مطالعات تکمیلی پوشش داده می شود. بنابراین کلیه مطالعات اکنون در این دوره از مدیریت شهری به انتها رسیده و بعد از چندین سال قرار است سند بالادستی به عنوان طرح جامع حمل و نقل شهر تهران و طرح جامع ریلی تهران را در کنار هم مصوب کنیم.

مطالعات به روزرسانی طرح جامع ریلی تهران از سال 1395 با هدف افزایش سهم حمل و نقل همگانی و یکپارچگی و کارایی شبکه ای سیستم ریلی، مدیریت تقاضا، تأمین دسترسی مناسب ریلی با استفاده از امکانات و ارتقای زیرساخت های موجود در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفت و این طرح در اسفندماه 98 به تصویب رسید. قرار است تعداد خطوط پایتخت به 11عدد برسد. 4خطی که قرار است تاسال 1420برای تهران ساخته شود، تعداد ایستگاه های پایتخت را به دوبرابر یعنی 250 ایستگاه خواهد رساند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1571

به "2 طرح جامع حمل و نقل در پایتخت به کجا رسید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 طرح جامع حمل و نقل در پایتخت به کجا رسید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید