4 عامل افت انرژی

به گزارش ایران عکس، کمبود انرژی یا به عبارتی افت انرژی شایع ترین مسئله ای است که افراد از آن گله می نمایند و بارها این نکته را شنیده ایم که با وجود این که استراحت کافی دارم و غذای کافی مصرف می کنم اما باز هم خسته ام. دراین مطلب به احساس خستگی می پردازیم:

4 عامل افت انرژی

افسردگی و خستگی

اگر بیشتر اوقات احساس خستگی می کنید، برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. خیلی از مسائل مانند کمبود آهن، کم کاری تیروئید، دیابت و حتی افسردگی می توانند سبب خستگی مزمن شوند.

رژیم غذایی سرشار از قند

خوردن غذاهای پُرقند ممکن است انرژی موقتی به شما بدهد؛ اما این غذاها می تواند احساس خستگی تان را شدیدتر کند زیرا به یک باره قند خون افزایش می یابد و دوباره دچار کاهش می گردد و همین افت و خیز قند باعث لرز، مه مغزی و اندوه می گردد.

داروها

خیلی از افراد داروهایی مصرف می نمایند که عوارض جانبی دارند. تعدادی از داروها معروف اند به ایجاد احساس خستگی مانند آنتی هیستامین ها که برای درمان آلرژی مصرف می شوند، داروهای مربوط به اختلالات خلقی

شُل نماینده های عضلات، بعضی از داروهای فشارخون و داروهای مسکن.

کم آبی بدن

کم آبی خفیف هم می تواند موجب خستگی، مه مغزی، کمبود انگیزه و سردرد گردد. خیلی از افراد نمی دانند که بدنشان به آب بیشتری احتیاج دارد. یکی از علایم کم آبی بدن، تیره شدن رنگ ادرار است. اگر ادرارتان تیره تر از زرد روشن است پس باید بیشتر آب بنوشید.

منبع: همگردی
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1641

به "4 عامل افت انرژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 عامل افت انرژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید