آلمان خواهان لغو حق وتو برای تصمیم گیری ها در اتحادیه اروپا شد

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان امروز دوشنبه خواهان لغو حق وتو اعضای اتحادیه اروپا در تصمیم گیری های این اتحادیه شد.

آلمان خواهان لغو حق وتو برای تصمیم گیری ها در اتحادیه اروپا شد

وزیر خارجه آلمان اتخاذ چنین تصمیمی را برای جلوگیری از به اسارت گرفته شدن اتحادیه اروپا در تصمیم گیری هایش ضروری دانست و در نشستی خبری در برلین گفت: دیگر نمی توانیم اجازه دهیم اسیر کسانی شویم که با وتو خود سیاست خارجی اروپا را فلج نموده اند. آنهایی که چنین کاری انجام می دهند، انسجام اتحادیه اروپا را در بلندمدت یا کوتاه مدت به بازی گرفته اند.

هایکو ماس اضافه نمود: در نتیجه علناً این را می گویم که حق وتو باید برداشته گردد حتی اگر به معنی در اقلیت قرار دریافت ما باشد.

بر اساس مقررات کنونی اتحادیه اروپا بعضی از تصمیم های مهم از جمله در زمینه سیاست های مالیاتی یا سیاست خارجی باید با موافقت همه اعضاء اتخاذ گردد. امری که در عمل به یکی از 27 کشور عضو امکان می دهد مانع از تصمیم گیری در زمینه ای خاص یا به تاخیر افتادن آن بگردد.

مجارستان طی ماه های اخیر به دفعات از حق وتو خود استفاده کرد تا مانع از تصویب بیانیه هایی گردد که در آنها از چین انتقاد شده است.

وزیر خارجه آلمان در سخنان امروز خود خواهان تصمیم گیری میان 27 کشور عضو اتحادیه اروپا مطابق با رای اکثریت اعضاء شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1682

به "آلمان خواهان لغو حق وتو برای تصمیم گیری ها در اتحادیه اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان خواهان لغو حق وتو برای تصمیم گیری ها در اتحادیه اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید