اجلاس سالانه موزه های دانشگاهی برگزار می گردد

به گزارش ایران عکس، رئیس ایکوم ایران گفت: کتابخانه ها نیز به عنوان نهاد موزه ای شناخته می شوند. همچنین قرار است موزه علم و فناوری، اجلاس سالانه موزه های دانشگاهی را برگزار کند.

اجلاس سالانه موزه های دانشگاهی برگزار می گردد

به گزارش ایران عکس، سید احمد محیط طباطبایی مدیر ایکوم ایران در مراسم روز جهانی موزه که عصر امروز با حضور دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فرهنگستان هنر برگزار گردید، گفت: در سال گذشته با همکاری موزه دفاع مقدس، دوره آموزش بین المللی بحران در موزه ها را برگزار کردیم همچنین اجلاس ایکوفوم در تهران برگزار گردید. در سال 2020 نیز موزه ملی علم و فناوری، اجلاس بین المللی و سالانه موزه های دانشگاهی را در تهران میزبانی می نماید.

محیط طباطبایی از همراهی گالری ها به عنوان مؤسسات انتفاعی با مؤسسه ایکوم ایران اطلاع داد و گفت: شاید در ظاهر کتابخانه ها به عنوان موزه شناخته نشده باشند اما از آنجا که نهادی هستند که از میراث فکری انسان ها حفاظت و آن را معرفی می نمایند به عنوان نهاد موزه ای در آئین امروز شرکت نموده اند.

در ادامه این برنامه پیغام تسوتان تسوتکوفسکی مسئول دفتر منطقه ای یونسکو در این برنامه خوانده شد.

در بخشی از این پیغام آمده است:

موزه ها نقش اصلی در انتقال دانش ایفا می نمایند و رویکرد یکپارچه ای بین میراث فرهنگی و خلاقیت را ترویج می دهند. همچنین موزه هایی که از کارگزاران پیشرفت پایدار به شمار می آیند.

ما امروز، روز موزه ها را در ایران جشن می گیریم. این روز در هر سال فرصتی است تا درباره چالش موزه ها بحث کنیم. موزه ها بدنبال خلق راههای نوآورانه با مسائل اجتماعی امروز هستند. آنها می توانند کاهش دهنده مسائل جهانی باشند. موزه ها بدنبال راه جدیدی برای افزایش بازدید نمایندگان معاصر هستند.

ما در یونسکو به کوشش خود در سیاهه برداری از مجموعه ها ادامه می دهیم و با سازمان میراث فرهنگی و ایکوم ایران در جهت مدیریت پایدار و اثربخش موزه ها همکاری می کنیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 278

به "اجلاس سالانه موزه های دانشگاهی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجلاس سالانه موزه های دانشگاهی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید