افتتاح چهل و هفتمین پایگاه هوایی اورژانس در کشور

به گزارش ایران عکس، تهران (پانا) - رییس سازمان اورژانس کشور از افتتاح چهل و هفتمین پایگاه هوایی اورژانس کشور در سیرجان خبر داد.

افتتاح چهل و هفتمین پایگاه هوایی اورژانس در کشور

دکتر پیرحسین کولیوند در این باره اظهار کرد: با شروع طرح تحول نظام سلامت این خدمت جزو اولویت های اورژانس کشور قرار گرفت، از آن زمان تمام تلاش خود را انجام دادیم و به لطف خدا چهل و هفتمین پایگاه اورژانس هوایی کشور با استقرار یک فروند بالگرد در بیمارستان امام رضا(ع) سیرجان شروع به کار کرد.

کولیوند اضافه کرد: نیازمند یک همت همگانی هستیم تا بتوانیم خدمات خود را به خصوص به روستاها و مناطق دور دست و کمتر برخوردار ارایه کنیم.

وی گفت: یکی از خدمات اورژانس هوایی بحث مشارکت در پیوند اعضا است. یکی از چالش های کشور ما رساندن ارگان های حیاتی مثل قلب، کبد و ریه است. ما نوزدهمین کشور پهناور جهان هستیم و برای اینکه بتوانیم ارگان های دهنده را به گیرنده برسانیم نیازمند خدمات هوایی هستیم. در این نوع خدمت ما از خدمات پرنده های بال ثابت یا هواپیما ها و پرنده های بال متحرک یا بالگرد ها به صورت ترکیبی استفاده می کنیم و از آمبولانس های زمینی خود نیز کمک میگیریم.

بنابر اعلام روابط عمومی اورژانس کشور، وی شرح داد:جهت افزایش توان، سرعت و نیز برای پاسخگویی به ماموریت های جاده ای و ترافیکی، بیماران حاد قلبی و مغزی، انتقال به موقع مادران باردار و سایر خدمات اورژانس هوایی، تقویت و افزایش بالگرد برای ارائه خدمات به هموطنان را دستور کار داریم.

رئیس سازمان اورژانس کشور در خاتمه اضافه کرد: با افتتاح این پایگاه اورژانس هوایی در سیرجان، در حال حاضر چهل و هفت پایگاه اورژانس هوایی داریم و امید است در آینده نزدیک تعداد این پایگاه ها افزایش پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1408

به "افتتاح چهل و هفتمین پایگاه هوایی اورژانس در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح چهل و هفتمین پایگاه هوایی اورژانس در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید