بازگشت از آلمان برنزهای بنین

به گزارش ایران عکس، وزیر فرهنگ آلمان اعلام نمود استرداد برنزهای بنین از موزه های این کشور به نیجریه از سال 2022 شروع خواهد شد.

بازگشت از آلمان برنزهای بنین

برنزهای بنین مجموعه ای از هزاران اثر تاریخی هستند که از پادشاهی بنین (نیجریه کنونی) در جریان لشکرکشی بریتانیا در سال 1897 غارت شده اند. طی حدود 120 سال گذشته، این آثار از نقاط مختلف دنیا سردرآوردند و اکنون در مجموعه موزه هایی همچون موزه بریتانیا در لندن، موزه هنر متروپولیتن در نیویورک، موزه مردم شناسی برلین و غیره نگهداری می گردد.

در آلمان در جریان دیدار آنلاین مقام های دولتی و مدیران موزه ها درنهایت برای بازگردادن برنزهای بنین به نیجریه از سال آینده توافقی حاصل شد.

به دنبال این تصمیم، آلمان فهرستی از برنزهای بنین را که در موزه های این کشور نگهداری می شوند تهیه خواهد نمود که این فهرست درخصوص منشاء آن ها و این که آیا غارت شده اند یا خیر اطلاعاتی ارائه خواهد داد.

آرت نیوز نوشت،سال هاست که بازگرداندن این آثار به نیجریه به مسئله ای بحث برانگیز تبدیل شده است. در ماه های اخیر اما چند موسسه در انگلستان و اسکاتلند قدم هایی برای بازگرداندن این آثار تاریخی به نیجریه برداشته اند. در ماه مارس مسوولان موزه دانشگاه آبردین در اسکاتلند اعلام کردند مجسمه برنز بنین را بازمی گردانند.

منبع: گردشبان
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1674

به "بازگشت از آلمان برنزهای بنین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت از آلمان برنزهای بنین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید