تاسیس مراکز آموزش هتلداری در کشور

به گزارش ایران عکس، در نشست مشترک وزیر گردشگری و رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به تأسیس چند مراکز آموزش هتلداری در چهار نقطه کشور، در مورد تدوین استانداردهای آموزش مهارت برای ارتقای صنعت گردشگری تاکید شد.

تاسیس مراکز آموزش هتلداری در کشور

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات بورسیه تحصیلی پزشکی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

علی اوسط هاشمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیرامون زمینه های همکاری دوجانبه با توجه به اهمیت صنعت گردشگری و ظرفیت های ایران و توان اشتغالزایی و فراوری ثروت و نقش مهارت در این راستا ملاقات و گفت و گو کردند.

در این نشست، علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن تأکید بر همکاری دو دستگاه گفت: در حوزه گردشگری، احتیاج اساسی به آموزش های مهارتی و همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور داریم.

مونسان اضافه نمود: برای تأسیس چندین مراکز آموزش هتلداری به صورت منطقه ای در چهار نقطه کشور به همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور احتیاج داریم.

وی گفت: در صورت ایجاد ظرفیت های مطلوب، ضرورت آموزش مهارت را در آئین نامه اعطای ستاره ها به هتل ها لحاظ خواهیم کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با تأکید بر احتیاج جدی به دوره های آموزشی مجازی و ارتقای تألیفات در حوزه گردشگری گفت: منابع درسی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور روان و کاربردی هستند و باید در ترم های جدید گردشگری (بوم گردی) که احتیاج به آموزش های مهارتی دارند، گنجانده شوند. می توان از فضاهای مازاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان هتل اسکول استفاده کرد.

همچنین علی اوسط هاشمی معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تشکیل کارگروه تخصصی گردشگری و هتلداری برای بازنگری و تدوین استانداردها و منابع آموزشی مشترک در راستای ارتقای صنعت گردشگری کشور را ضروری دانست.

هاشمی با تأکید بر ارتقای سطح مهارت مربیان در طرح کاربینی با تهیه پودمان آموزشی مشترک با میراث فرهنگی، گفت: به وسیله تقویت هتلینگ مرکز تربیت مربی و مأمورسراهای استانی این سازمان می توان برای کارآموزی مربیان و استفاده از مراکز به عنوان مراکز آموزش هتلداری (hotel school) فرضی استفاده کرد.

وی اضافه نمود: در صورت درخواست، پروانه تأسیس آکادمی آزاد فنی و حرفه ای به هتل های ستاره دار و مراکز گردشگری از سوی این سازمان اعطا می گردد.

هاشمی در ادامه گفت: از مدیران هتل ها و مراکز تفریحی به عنوان آزمونگر استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور همچنین از فعالیت 18 آکادمی آزاد فنی و حرفه ای در مشاغل مرتبط با گردشگری اطلاع داد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 705

به "تاسیس مراکز آموزش هتلداری در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس مراکز آموزش هتلداری در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید