توالت های عجیب دنیا

به گزارش ایران عکس، در سراسر دنیا، توالت ها به اشکال مختلف وجود دارند. نوع توالت و شیوه استفاده از آن به فرهنگ مردم آن کشور بستگی دارد. با خبرنگاران همراه باشید تا بعضی از عجیب ترین توالت های دنیا را به شما معرفی کنیم.

توالت های عجیب دنیا

توالت، یکی از احتیاجهای اصلی بشر است. اما اگر فکر می کنید که در سرتاسر جهان همه مردم به یک شیوه این احتیاج خود را رفع می نمایند، کاملاً در اشتباه هستید. در سراسر جهان توالت ها به اشکال مختلف وجود دارد که بعضی از آن ها واقعاً عجیب وغریب هستند.

1. ژاپن

در ژاپن، توالت های عمومی معمولاً دستمال توالت ندارند. شما باید برای خشک کردن دست هایتان با خودتان دستمال ببرید. همچنین هنگامی که می خواهید به توالت بروید رسم است که دمپایی های خود را عوض کنید؛ شما نباید دمپایی هایی را که هر روز در خانه می پوشید، در توالت نیز بهره ببرید. ژاپن به داشتن توالت هایی با فنّاوری بالا شهرت دارد. مثل داشتن جایگاه های حرارتی، فواره های آب و پخش موسیقی های مختلف.

2. ترکیه

توالت های ایرانی در ترکیه بسیار رایج هستند. این نوع توالت ها به توالت ترکیه نیز شهرت دارند. هنگام استفاده از این توالت ها صورت شما روبروی دیوار قرار می گیرد. بعد از استفاده از این توالت ها به دنبال دستمال توالت نگردید. برای تمیز کردن، با دست چپ خود از آب بهره ببرید. اگر این توالت ها دستمال توالت داشته باشند، آن ها را برای تمیز کردن نگذاشته اند. این دستمال ها به منظور خشک کردن دست ها بعد از تمیز کردن با آب است.

3. انگلیس

لندناولین شهری در انگلیس است که توالت های عمومی را راه اندازی کرد. در آن موقع مردم برای استفاده از توالت های عمومی پول پرداخت می کردند و امروزه نیز این رسم وجود دارد. در لندن پیدا کردن توالت عمومی بسیار مشکل است و اغلب این توالت ها کثیف و استفاده از آن ها مستلزم پرداخت پول است. وحشیگری و آسیب رساندن به بنا یکی دیگر از مسائل اصلی توالت های عمومی است .

4. هند

امروزه استفاده از توالت به سبک نشسته غربی در هند بسیار رایج شده است اما هیچ جا نمی توانید دستمال توالت پیدا کنید. بیشتر توالت ها یک سطل دارند. سطل را از آب پر نموده و برای تمیز کردن خود از آن بهره ببرید. توالت های عمومی زیباتر برای راحتی شما اسپر های دستی دارند.

5. سنگاپور

گردشگران می دانند که سنگاپور یک شهر بسیار تمیز است و توالت های عمومی آن از این امر مستثنا نیستند. به همین دلیل است که در سنگاپور تمیز نکردن توالت خلاف قانون است. در سراسر کشور پلیس مخفی وجود دارد بنابراین سعی کنید بدون تمیز کردن توالت آنجا را ترک نکنید، در غیر این صورت جریمه می شوید.

6. تایوان

در تایوان هنگامی که کارگر خانم برای تمیز کردن توالت وارد می گردد، نگران نشوید. بیشتر کارگرانی که در توالت ها کار می نمایند خانم هستند و هنگامی که شما در توالت هستید آن ها با خیال راحت و بدون هیچ دودلی برای تمیز کردن توالت ها وارد می شوند! اگر از دستمال استفاده می کنید آن را در توالت نیندازید. سیستم تخلیه شنماینده است پس بهتر است دستمال را در سطل آشغال بیندازید. آن ها دستمال هستند نه دستمال توالت های رولی که شما به آن عادت دارید.

7. چین

مردم چین مانند بیشتر کشورهای شرقی از توالت های ایرانی استفاده می نمایند. حریم خصوصی توالت های عمومی چین بسیار کم است. در یک مکان ممکن است چندین توالت وجود داشته باشد و توالت ها معمولاً برای استفاده آقایان و خانم ها مشترک است.

8. هلند

توالت های عمومی آمستردام مکانی کاملاً سرپوشیده نیست. شما می توانید هرجایی آن ها را پیدا کنید. توالت های عمومی در شهرهای بزرگ هلند رایج هستند.

9. مالزی

تفکیک جنسیتی در توالت های عمومی مالزی وجود ندارد اما نمازخانه های آن برای آقایان و خانم ها جدا هستند، پس وقتی به این کشور می روید آن ها را با هم اشتباه نگیرید. توالت های این کشور خیس هستند چون بعد از استفاده از آن ها باید با شلنگ خود را تمیز کنید. روشویی ها (گاهی اوقات فقط شیر آب) اغلب دقیقاً کنار توالت ها قرار دارند و برای تمیز کردن توالت آب از این شیرها می آید. برای شستشو از آن بهره ببرید و راجع آن حتی دیگر فکر هم نکنید.

10. آلمان

در آلمان توالت های فرنگی بسیار رایج است. این نوع توالت ها فقط در آلمان متداول است و قبل از این که سیفون را بکشید، باید با صحنه ای بسیار چندش آور روبرو شوید!

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 354

به "توالت های عجیب دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توالت های عجیب دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید