جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف شروع شد

به گزارش ایران عکس، پس از اعلام جزئیات تخلف اپراتور ها برای ایجاد اختلال در شبکه مجازی کلاب هاوس، اعمال جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتور های متخلف از امروز شروع شد.

جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف شروع شد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، پیگیری ها نشان می دهد، جریمه اپراتور ها از امروز شروع می گردد و آن ها تا زمان برطرف نکردن اختلال ها به مدت یک هفته روزانه 50 میلیارد تومان جریمه خواهند شد.

سازمان تنظیم مقررات روز گذشته، بر اساس مصوبه هیات وزیران در سوم اردیبهشت، همان طور که موظف شده بود پس از جمع آوری مستندات فنی، علت محدودیت، اختلال یا انسداد را به کارور ها (اپراتورها) اعلام و هم زمان مراتب محدودیت، اختلال یا انسداد را در پایگاه اطلاع رسانی کرد.

آنالیز های سازمان تنظیم نشان می دهد اپراتور های همراه اول، ایرانسل و مخابرات با تغییر نحوه مسیریابی و تغییر DNS، دسترسی به کلاب هاوس را محدود کردند تا این طور به نظر برسد که این شبکه اجتماعی دچار اختلال شده است.

با توجه به گذشت 24 ساعت از زمان اعلام جزئیات تخلف، از آن جا که اپراتور ها با گذشت 24 ساعت نسبت به برطرف محدودیت، اختلال یا انسداد اقدام نکرده اند، سازمان تنظیم مقررات موظف است تا زمان برطرف تخلف روزانه تا سقف 50 میلیارد تومان، کارور (اپراتور) متخلف را جریمه کند و اپراتور با اعلام سازمان تنظیم مقررات باید مبالغ را به حساب خزانه داری کل کشور واریز کند.

در صورتی که پس از یک هفته از اعلام سازمان تنظیم مقررات، اپراتور ها نسبت به برطرف محدویت، اختلال یا انسداد اقدام نکنند، سازمان تنظیم مقررات مجاز است با رعایت وظایف و اختیارات مقرر در اساسنامه و دیگر قوانین و مقررات مربوطه، علاوه بر جریمه معین شده در بند 2 این تصویب نامه، نسبت به تعلیق (لغو موقت) یا کاهش مدت اعتبار پروانه کارور حداکثر به مدت دو سال اقدام کند.

19 فروردین ماه شبکه اجتماعی کلاب هاوس دچار اختلال شد. وزیر ارتباطات درباره فیلتر این شبکه اجتماعی گفت: چنین حکمی صادر و حتی مطرح نشده است، اما اختلال از سوی اپراتور ها همچنان برقرار بود هرچند آن ها نیز خاطرنشان کردند هیچ دستور قضایی مبنی بر فیلتر این شبکه اجتماعی صادر نشده است.

پس از آن، روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد با خاتمه ضرب العجل 24 ساعته این وزارتخانه به اپراتور های همراه اول، ایرانسل و مخابرات برای ایجاد اختلال عمدی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از این اپراتور ها شکایت کرد.

شکایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با موضوع اختلال عمدی اپراتور های مذکور در سامانه های رایانه ای و مخابراتی و با استناد به ماده 737 قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران تسلیم شد. بر اساس ماده 737 قانون مجازات اسلامی ایجاد هرگونه اختلال در ارتباطات کشور جرم تلقی می گردد.

منبع: ایرنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1648

به "جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی اپراتورهای متخلف شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید