جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه شریف

به گزارش ایران عکس، متقاضیان پذیرش دکتری در رشته های تحصیلی دانشگاه شریف تا 20 فروردین فرصت دارند برای شرکت در این دوره نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه شریف

به گزارش خبرنگاران، دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد در جهت حمایت از استعدادهای درخشان و در چارچوب ضوابط وزارت علوم از میان دانش آموختگان ممتاز دوره کارشناسی ارشد دانشگاه های کشور تعداد محدودی دانشجو در مقطع دکتری برای آغاز به تحصیل در نیمسال اول 1400-1399 به صورت بدون آزمون دانشجو پذیرش می نماید.

طبق اعلام این دانشگاه متقاضیان دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شریف تا 20 فروردین 99 فرصت دارند مدارک ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی در سایت این دانشگاه بارگذاری نمایند.

داشتن مدارک کارشناسی در رشته های مرتبط با معدل حداقل 16 و داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط با معدل حداقل 17 بدون نمره خاتمه نامه از جمله شرایط عمومی برای پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه شریف است. همچنین این دانشگاه خاطرنشان کرد مدارک دوره های مجازی نیمه حضوری یا غیرحضوری برای ورودی بدون آزمون مورد پذیرش نخواهد بود و فقط پرونده فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد دو سال اخیر قابل آنالیز است و داوطلبان فقط می توانند در یک رشته ثبت نام نمایند.

همچنین پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دانشگاه شریف در رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی، علوم کامیپوتر، مهندسی برق، عمران، مکانیک، دریا، هوافضا، صنایع، کامپیوتر، مواد، مهندسی شیمی، نفت، نانو فناوری و مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی هسته ای، علوم مالی و مدیریت صورت می گیرد.

ارسال کپی کارنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد، یک نسخه از مقالات چاپ شده یا پذیرش شده در مجلات همراه با نامه پذیرش، یک نسخه از مقالات ارائه شده در کنفرانس های معتبر همراه با نامه ارائه، کپی گواهی های افتخارات علمی و سوابق پژوهشی معتبر، کپی مدرک زبان و ارسال فیش واریزی به مبلغ 130 هزار تومان از جمله مدارک لازم برای تشکیل پرونده ثبت نام بدون آزمون دوره دکتری دانشگاه شریف است.

برای پذیرش دانشجویان ممتاز در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شریف مدارکی اعم از گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی زیر 100، گواهی رتبه آزمون سراسری کارشناسی ارشد (اول تا سوم) در رشته، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره کارشناسی)، گواهی رتبه های تحصیلی اول تا سوم (دوره ارشد)، گواهی رتبه اول تا سوم در المپیادهای دانشجویی، گواهی مدال های طلا، نقره و برنز بین المللی در المپیادهای دانشجویی، گواهی رتبه اول جشنواره خوارزمی جوان، رتبه اول تا سوم جشنواره بین المللی خوارزمی و سایر دستاوردهای علمی و پژوهشی به تشخیص کمیته تخصصی مربوط به دانشگاه ضروری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 878

به "جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه شریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه شریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید