9 دانشگاه برتر اسکاتلند، سرزمین آیین های ملی و جشنواره های بین المللی

به گزارش ایران عکس، برترین دانشگاه های اسکاتلند همانند دانشگاه ادینبرو را برای تحصیل در کرانه شمالی بریتانیا، سرزمین آیین های ملی و جشنواره های بین المللی بشناسید. با خبرنگاران همراه باشید.

9 دانشگاه برتر اسکاتلند، سرزمین آیین های ملی و جشنواره های بین المللی

اسکاتلند به تاریخ پر فراز ونشیب، فضای فرهنگی رنگارنگ، چشم مقدارای طبیعی بکر و دیدنی، سنن و آیین های ملی بی همتا، لهجه های محلی غلیظ و مبهم و بزرگ ترین جشنواره سالانه هنری دنیا شهره دنیایان است. با برترین دانشگاه های این کشور در لیست سال 2017 آشنا شوید.

1. دانشگاه ادینبرو (University of Edinburgh)

نخستین دانشگاه این لیست دانشگاه ادینبرو ششمین دانشگاه از منظر قدمت کشورهای انگلیسی زبان و تاسیس شده در سال 1583 در مرکز اسکاتلند است. شهر قدیمی که دانشگاه در آن بنا شده، با نقشه قرون وسطایی خیابان ها و ساختمان های عصر اصلاحات پروتستانی خود در گذر زمان دست نخورده به جای مانده است. دانشگاه ادینبرو که دارای رتبه 19 در دنیا و 5 در بریتانیا است، به عنوان یک پایگاه گران مایه زایش دانش و یک مرکز فرهنگی سرزنده که تئاترها و کمدی های جشنواره سالانه فرینج ادینبرو (Edinburgh Fringe Festival) را پربار می سازد، نقشی بنیادی در بالا بردن جایگاه شهر ایفا می نماید.

ادینبرو:

2. دانشگاه گلاسگو (University of Glasgow)

دانشگاه گلاسگو که صاحب کهن ترین موزه عمومی اسکاتلند و بیشترین شمار دانشجو در میان دانشگاه های اسکاتلند است، با تأسیس در سال 1451 چهارمین دانشگاه از منظر قدمت کشورهای انگلیسی زبان نیز به شمار می رود. این دانشگاه که به صورت مشترک رتبه 63 دنیا را در اختیار دارد در ناحیه هیلهد (Hillhead) در انتهای غربی گلاسگو ـ ناحیه ای که به مد و تنوع فرهنگی اش شناخته شده است ـ قرار گرفته است. امروزه معماری سبک ویکتوریایی این شهر با بارها و کلاب های مدرن اما صمیمی ای آراسته شده که به مذاق اهالی سرگرمی دوست گلاسگو خوش می آید و این شهر را قادر به رقابت با ادینبرو برای لقب مرکز فرهنگی اسکاتلند می نماید.

3. دانشگاه سنت اندروز (University of St Andrews)

دانشگاه سنت اندروز که دارای نزدیک به 8400 دانشجو است در سال 1410 پایه گذاری شده و قدیمی ترینِ چهار دانشگاه کهن اسکاتلند است. رتبه این دانشگاه در رتبه بندی 2016- 2017 دنیای 77 بوده که با فاصله کمی پشت سر گلاسگو قرار گرفته است و در میان دانشگاه های برتر بریتانیا نیز رتبه 14 را به دست آورده است. سنت اندروز شهرکی دانشگاهی است که در شهرستان فایف (Fife) در کرانه شرقی اسکاتلند واقع شده و به خاطر زمین گلف و دانشگاهش آوازه دارد. بیش از یک سوم جمعیت این شهر مشغول به تحصیل یا کار هستند. دانشگاه سنت اندروز نقشی بسیار محوری در زندگی مردم این ناحیه بازی می نماید و جو اجتماعی بی نظیری به وجود آورده است.

4. دانشگاه اَبِردین (University of Aberdeen)

دانشگاه ابردین سال جاری در رتبه بندی بین المللی QS جایگاه مشترک 141 را کسب نموده است. این دانشگاه اسکاتلند نیز تاریخی دراز دارد که به سال 1495 بازمی گردد. زندگی در شهر ابردین می تواند درست به مقدار ادینبرو یا حتی لندن پرهزینه باشد و علت عمده اش صنعت نفت پیروز دریای شمال این شهر است، اما در عوض تجربیات و جذابیت های فراوانی را به شما عرضه می نماید که بسیاری از آن ها از جمله نگارخانه هنری و موزه دریایی ابردین رایگان است. پردیس اصلی کینگز کالج دانشگاه ابردین در دو مایلی نافه شهر و در منطقه ابردین قدیمی واقع است و دارای 45 هزار متر مربع باغ گیاه شناسی و کتابخانه ای مدرن به ارزش 57 میلیون پوند است که در سال 2012 افتتاح شده است.

5. دانشگاه داندی (University of Dundee)

دانشگاه داندی که رتبه دنیای اش 244 است و ادعا دارد محبت آمیز ترین پردیس اسکاتلند است، درست در قلب مرکز شهر داندی و در میان فرهنگ پرتکاپوی موسیقی و تئاتر و تاریخ جای گرفته. شمار زیادی از ساختمان های دانشگاه به لطف برنامه توسعه مجدد 200 میلیون پوندی اخیر بسیار مدرن شده اند. توسعه صنعتی سده نوزدهمیِ داندی که در کرانه شرقی جنوب اسکاتلند واقع است باعث شد داندی شهر jute (گیاه جوت)، jam (مربا) و journalism (ژورنالیسم) لقب گیرد. شاید برای دانشجویان علاقه مند به دانشگاه داندی جالب باشد بدانند داندی با عنوان آفتابی ترین شهر اسکاتلند شناخته می گردد و خوش آب و هواترین اقلیم منطقه را دارد.

6. دانشگاه استرثکلاید (University of Strathclyde)

دانشگاه استرثکلاید که از نظر شمار دانشجو سومین دانشگاه اسکاتلند است (دانشجویان کارشناسی اش به تنهایی 15هزار نفرند) دومین دانشگاه گلاسکویی این لیست است. این دانشگاه که در سال 1796 بنیان گذاری شده و رتبه 172 دنیا را به خود اختصاص داده، به داشتن روینمودهای نوآورانه و کارآفرینانه معروفیت دارد. دانشگاه استرثکلاید اکنون صاحب یک مرکز فناوری و نوآوری نو شده که شیوه همکاری و نوآوری مشترک بین دانشگاه و صنعت را متحول می نماید و پیش بینی می گردد فرصت های کاری و سرمایه گذاری در گلاسگو را افزایش دهد.

7. دانشگاه هریوت- وات (Heriot-Watt University)

دانشگاه هریوت - وات در سال 1821 در ادینبرو تأسیس شده و در رتبه بندی دنیای به صورت مشترک 327 ام است. این دانشگاه که زمانی فقط در مرکز شهر واقع بود در دهه 1990 به ناحیه خارج شهری و پردار و درخت ریکارتن (Riccarton) در شش مایلی مرکز شهر منتقل شد. خود پردیس دانشگاه هریوت - وات در فضای سبزی به پهنه 1/5 کیلومترمربع قرار گرفته است و صاحب چند تا از برترین ساختمان های ورزشی منطقه است. هریوت - وات جمعیت بزرگی از دانشجویان بین المللی دارد و نزدیک 30 درصد از 9100 دانشجویش از خارج از کشور می آیند.

8. دانشگاه استرلینگ (University of Stirling)

دانشگاه استرلینگ جوان ترین دانشگاه این لیست است که در سال 1967 و با صدور منشور سلطنتی تأسیس شد. این دانشگاه که دارای رتبه دنیای 385 است، تنها در دو مایلی مرکز شهر استیرلینگ، جایی که قلعه استیرلینگ بر مجرای یک آتش فشان خاموش ایستاده و منظره ها فوق العاده ای را از بالا و پایین نشان می دهد، قرار گرفته است. خود شهر، قلعه را احاطه نموده و با داشتن معماری گوتیک ویکتوریایی در ارتفاع بالا و مدرنیته و تجارت در ارتفاع پایین ترکیبی از قدیم و نو عرضه می نماید.

9. دانشگاه رابرت گوردون (Robert Gordon University)

دانشگاه رابرت گوردون که در سده هجدهم پایه گذاری شده اما تنها از سال 1992 به بعد خود را دانشگاه معرفی نموده، دارای رتبه دنیای 701 است و در نظر سنجی ها به عنوان برترین دانشگاه مدرن بریتانیا برگزیده شده است. این دانشگاه در سال 2014 نود و هفت درصد اشتغال یا ادامه تحصیل پس از گذشت شش ماه از فارغ التحصیلی را گزارش داد (که بر پایه آمار HESA بالاتر از همه دانشگاه های بریتانیا بود). پردیس دانشگاه رابرت گوردن در گارثدی، که جزو حومه جنوب غربی شهر اَبِردین است، جای گرفته اما دو ساختمان از جمله اتحادیه دانشجویی نیز در مرکز شهر دارد که نشان از آن دارد دانشجویان رابرت گوردون تا مقدار زیادی در زندگی سرزنده شهری سهیم اند.

منبع: کجارو / topuniversities.com
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1949

به "9 دانشگاه برتر اسکاتلند، سرزمین آیین های ملی و جشنواره های بین المللی" امتیاز دهید

1 کاربر به "9 دانشگاه برتر اسکاتلند، سرزمین آیین های ملی و جشنواره های بین المللی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 دانشگاه برتر اسکاتلند، سرزمین آیین های ملی و جشنواره های بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید