حسگر مقدار گیری وزن در ترازوها بومی سازی شد

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهرداد بهداد مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه لودسل فراوریی این شرکت در تمامی باسکول ها و ترازوهای الکترونیکی قابل استفاده است، گفت: حسگر مقدار گیری وزن برای اولین بار در ایران به فراوری صنعتی رسیده و توانسته پروانه سازمان ملی استاندارد را دریافت کند.

حسگر مقدار گیری وزن در ترازوها بومی سازی شد

وی اضافه کرد: لودسل یک نوع حسگر الکترونیکی برای مقدار گیری وزن و نیرو است که با اعمال نیرو بر روی آن یک سیگنال الکتریکی ضعیف در حد میلی ولت روی سیم های خروجی آن ظاهر می گردد. درواقع لودسل یک مبدل است که نیرو و فشار را به سیگنال های الکتریکی استاندارد تبدیل می نماید.

به گفته بهداد، امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت های متفاوت در ساخت ترازوها و باسکول های الکترونیکی کاربرد فراوان دارد. این محصول در تمام ترازوها و باسکول ها که برای وزن های بالا است مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر شرکت خاطر نشان کرد: از گذشته تا به امروز این محصول وارداتی بوده و محصول داخلی توانسته قسمت زیادی از احتیاج بازار را تأمین کند تا از خروج ارز جلوگیری گردد. قبل از ساخت نمونه داخلی در حدود 12 هزار قطعه در سال وارد کشور می شد اما محصول داخلی توانسته این عدد را به نصف برساند.

وی اضافه کرد: 95 درصد مواد اولیه این محصول کاملاً داخل کشور فراوری می گردد و کم ترین وابستگی را به قطعات خارجی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 2064

به "حسگر مقدار گیری وزن در ترازوها بومی سازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسگر مقدار گیری وزن در ترازوها بومی سازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید