حقایقی در خصوص هندوانه

به گزارش ایران عکس، در مورد بحث داغی که در مورد تعلق داشتن هندوانه به خانواده سبزیجات و یا میوه وجود دارد، صحبتی نکرده و آن را به شما واگذار می کنیم. در عوض در این مقاله از چند حقیقت جالب در مورد هندوانه سخن به میان آمده است.

حقایقی در خصوص هندوانه

مترجم: رزیتا ملکی زاده

منبع:راسخون

در مورد بحث داغی که در مورد تعلق داشتن هندوانه به خانواده سبزیجات و یا میوه وجود دارد، صحبتی نکرده و آن را به شما واگذار می کنیم. در عوض در این مقاله از چند حقیقت جالب در مورد هندوانه سخن به میان آمده است.

هندوانه در میان بسیاری از خوراکی ها با طعم شیرین و طراوت بخش خود مورد علاقه همیشگی واقع شده است. متخصصان تغذیه فوائد طولانی مدت هندوانه در سلامت را مورد تمجید قرار می دهند. حقیقتی که هندوانه را حتی بهتر از این ساخته عاری بودن از چربی و مقدار پایین کالری آن است و در نتیجه به نام یک ماده غذایی رژیمی اید ه آل در نظر گرفته می شود.

هندوانه به صورت ردیفی و پشت سر هم پرورش داده شده بطوری که حدود 10 فوت یا تقریباً 3 متر در بستری کمی بالا آمده متشکل از خاک حاصلخیر از هم فاصله دارند. بسیار اهمیت دارد که این گیاهان گرده افشانی شوند. در کمتر از یک ماه، نرم ساقه آن حدود 8 فوت یا 2 متر پخش می شوند. دو ماه بعد، اولین هندوانه ظاهر می شود و این محصول می تواند پس از سه ماه برداشت شود.

زمانی که می خواهید یک هندوانه را جدا کنید، اطمینان حاصل کنید که متقارن بوده و هیچ بریدگی و لکه ای نداشته باشد. هندوانه ای که رسیده است درخش و برقی طبیعی، پوستی کدر و در سطح زیرین خود یعنی جایی که با زمین در تماس است نقطه زرد کدری خواهد داشت. برای اینکه مطمئن شوید که هندوانه کاملاً رسیده است، به آن ضربه زده و صدایی که از آن شنیده می شود بایستی خفه، گرفته، نامشخص و توخالی بوده در حالی که وزن هندوانه بایستی با در نظر گرفتن مقدار آن سنگین باشد.

در این بخش چند حقیقت بسیار جالب را در مورد هندوانه بازگو می کنیم:

هندوانه متعلق به همان خانواده ای است که کدو تنبل، خیار و کدو حلوایی به آن تعلق دارند. به منظور طبقه بندی، هندوانه صلاحیت قرار گرفتن در طبقه میوه و سبزیجات را دارد.

گیاه هندوانه (با نام علمی Citrullus Lanatus) بومی صحرای کالاهاری در جنوب آفریقا است.

هندوانه از 92% آب و 8% قند تشکیل شده است.

هندوانه از آن سوی دریای مدیترانه با کشتی های تجاری به چین آورده شد. در ضمنً، امروزه چین بزرگترین تولید کننده هندوانه در جهان است.

هندوانه از طریق بردگان آفریقایی از آن سوی اقیانوس اطلس به آمریکا آورده شد.

از آنجا که هندوانه حاوی 92% آب می باشد، سیاحان اولیه آن را به نام یک ماده غذایی مفید یافتند.

تمام قسمتهای هندوانه، از جمله تخمه و پوست آن خوردنی می باشند.

هندوانه برای سلامت ماده غذایی ایده آلی است به این دلیل که حاوی هیچگونه چربی یا کلسترول نبوده و مقدار فیبر و ویتامین های A و C آن بالا بوده و همچنین منبع خوبی از پتاسیم به تعداد می رود.

بیش از 1200 گونه از هندوانه در حدود 100 کشور سراسر جهان پرورش داده می شود.

هندوانه بسیار شکننده بوده و نمی توان آن را با استفاده از ماشین برداشت کرد. در عوض کارگران به صورت دسته ای ایستاده و آن را از میان زمین به سوی کامیون حمل و پرتاب می کنند.

هندوانه کال یا نارس را نبایستی مصرف کرد، به این دلیل که کمی اسیدی است.

اولین برداشت ثبت شده از هندوانه در مصر و حدود 5000 سال پیش بوده است. این امر در هیروگلیف مصری (نگاره مصریان) که در ساختمانهای باستانی یافت شد، دیده می شود. حقیقت امر این است که هندوانه را در مقبره پادشاهان قرار می دادند که به نام شکلی از تغذیه در زندگی پس از مرگ مورد استفاده قرار گیرد.

بزرگترین مصرف هندوانه در ایالات متحده است.

اولین کتاب آشپزی که در ایالات متحده در 1176 منتشر شد، شامل طرز تهیه ترشی پوست هندوانه بود.

هندوانه هدیه ای محبوب در چین و ژاپن به تعداد می رود.

در مصر، خوراکی شیرینی از هندوانه درست می کنند.

بیل کارسون از آرینگتون تنسی در سال 1990 هندوانه ای 262 پوندی (حدود 119 کیلوگرم) پرورش داد. این شاهکار در سال 1998 در نسخه کتاب رکورد جهانی گینس ثبت شد.

کلمه هندوانه به نام بخشی از فرهنگ لغت در سال 1615 قرار گرفت.

می توانید هندوانه را به سالاد و سس سالسا اضافه کرده و یا به سادگی آب آن را بگیرید. هندوانه در هر زمان از روز طراوت بخش و مغذی است. سعی کرده آن را بخشی از رژیم غذایی خود سازید، به این دلیل که این میوه در طول سال قابل تهیه و در دسترس می باشد.

منبع: راسخون
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1831

به "حقایقی در خصوص هندوانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی در خصوص هندوانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید