خبرنگاران عامل آتش سوزی عمدی میانکاله در مازندران شناسایی شد

به گزارش ایران عکس، ساری - خبرنگاران - مدیرکل محیط زیست مازندران گفت که عامل آتش سوزی عمدی اراضی پناهگاه حیات وحش میانکاله شناسایی شده است.

خبرنگاران عامل آتش سوزی عمدی میانکاله در مازندران شناسایی شد

حسینعلی ابراهیمی کارنامی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایران عکس اضافه کرد : براثر این آتش سوزی عمدی حدود 6 هزار متر مربع از اراضی میانکاله که در آن گونه های سازیل وجود دارد، از بین رفته است.

وی گفت : با تلاش نیروهای یگان محیط زیست استان مازندران و آتش نشانی بندر امیر آباد ، سطح آتش سوزی که در منطقه قلعه سرانجام شهرستان گلوگاه رخ داده بود، مهار و خاموش شد.

ابراهیمی کارنامی اضافه کرد که تلاش برای دستگیری این متخلف زیست محیطی با حکم قضایی ادامه دارد.

این دومین باری است که در سال جاری بخشی از اراضی میانکاله به دلیل نامعلومی دچار آتش سوزی شد.

سال گذشته نیز حدود 400 هکتار از از اراضی جنگلی با گونه های سازیل و انار که محل تخم ریزی پرندگان زمستان گذر و بهار گذران است ، بر اثر آنچه که خطای انسانی و تا حدودی عمدی اعلام شد، از بین رفت.

پناهگاه حیات وحش و تالاب بین المللی میانکاله که در 35 کیلومتری شرق شهرستان ساری مرکز استان مازندران واقع است ، حدود 68 هزار وسعت دارد . 40 هزار هکتار از این مساحت را تالاب بین المللی میانکاله است و بقیه را پناهگاه حیات وحش تشکیل می دهد. سالانه بیش از 1.5 میلیون بال پرنده مهاجر در این تالاب زمستان گذرانی و بهار گذرانی می کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1131

به "خبرنگاران عامل آتش سوزی عمدی میانکاله در مازندران شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عامل آتش سوزی عمدی میانکاله در مازندران شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید