رسوب زدایی کتری&zwnjهای برقی

به گزارش ایران عکس، کتری های برقی از جمله لوازم پرمصرف و کار راه انداز خانگی هستند. کافیست مقداری آب درون این کتری ها بریزید تا ظرف چند دقیقه آب جوش مورد احتیاج برای چای یا قهوه شما آماده گردد.

رسوب زدایی کتری&zwnjهای برقی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزیاتو ، اما تمیز کردن این کتری ها درست مانند دیگر وسایل برقی کوچک روش مخصوص به خود را دارد و روشن است که به خاطر تجمع مواد معدنی و جرم در فضای داخلی کتری های برقی بهتر است که تمیز کردن و جرم گیری آن ها به صورت مرتب انجام شود.

در ادامه این مطلب روشی ساده برای رسوب زدایی کتری های برقی را به شما نشان می دهیم.

با چه تناوبی باید کتری های برقی را رسوب زدایی کرد

تناوب تمیز کردن کتری های برقی به مقدار استفاده شما بستگی دارد. بخش بیرونی کتری ها باید دست کم هفته ای یک مرتبه تمیز شود تا چربی یا هر گونه آلودگی روی آن ها پاک شود. اگر به صورت روزانه از کتری برقی خود استفاده می کنید باید دست کم چهار بار در سال آن را رسوب زدایی کنید تا مواد ته نشین شده در کف کتری را دور بریزید. اگر کتری شما فیلتر آب و یا کارتریج دارد باید هر ماه آن را تعویض یا تمیز نمایید.

نحوه تمیز کردن کتری برقی

1- رسوب زدایی کتری برقی با سرکه

نصف کتری را با ترکیب مساوی آب و سرکه سفید پر کنید و اجازه دهید که محلول به جوش بیاید. کتری را خاموش کنید و اجازه دهید که محلول آب و سرکه برای مدت دست کم 20 دقیقه درون کتری بماند. سپس آن را دور برزید.

2- روش دوم استفاده از جوهر لیمو یا آب لیمو

آب لیمو تازه یا صنعتی را به نسبت یک به یک با آب مخلوط نموده یا به جای آن ها از دو قاشق غذاخوری جوهر لیمو بهره ببرید. محلول را درون کتری بریزید و اجازه دهید به جوش بیاید. سپس کتری را خاموش نموده و برای مدت 20 دقیقه اجازه دهید در آن بماند.

کتری را از برق جدا کنید و اگر فیلتر آب دارد آن را هم بردارید. اگر فیلتر دستگاه شما فلزی است میتوانید برای مدت 5 دقیقه آن را درون محلول آب و سرکه سفید بخوابانید. سپس با یاری اسکاچ سطح روی فیلتر را تمیز نموده و با آب بشویید.

بخش درونی کتری

با یاری یک اسفنج نرم بخش داخلی کتری برقی را تمیز کنید. با این کار مواد معدنی که درون دستگاه رسوب نموده و بعد از جوشیدن آب و سرکه نرم شده راحت از بدنه دستگاه جدا می شود. اگر تجمع یا رسوب مواد در بخش هایی زیاد است میتوانید اسفنج را با سرکه مرطوب کنید و روی آن نواحی بکشید.

هشدار

هیچگاه کتری های برقی را کامل در آب فرو نبرید. با این کار ممکن است به المت گرمایی دستگاه آسیب بزنید.

پاکسازی بدنه کتری

برای پاکسازی بخش بیرونی دستگاه میتوانید از چند قطره مایع ظرفشویی یاری بگیرید و در بخش هایی که آلودگی قدیمی دارند و به راحتی پاک نمی شوند می توانید از کمی جوش شیرین یاری بگیرید. در خصوص کتری هایی که جنس بدنه شان از استیل است میتوانید با یاری چند قطره روغن زیتون سطح رویی آن ها را براق کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 1365

به "رسوب زدایی کتری&zwnjهای برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوب زدایی کتری&zwnjهای برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید