رفتار وحشیانه پلیس هند با مسلمانان: شما را بکشیم هم اتفاقی نمی افتد

به گزارش ایران عکس، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش کرد که شواهد بیشتری پدیدار شده که نشان می دهد پلیس هند نه تنها در خشونت علیه مسلمانان دخیل بوده بلکه در بسیاری موارد خود را کنار کشیده تا اراذل هندو، مسلمانان را قتل عام نمایند.

رفتار وحشیانه پلیس هند با مسلمانان: شما را بکشیم هم اتفاقی نمی افتد

به گزارش گروه سیاسی ایران عکس، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به خشونت های نیرو های امنیتی هند علیه مسلمانان اشاره نمود و نوشت، شواهد بیشتری نمایان شده است که نشان می دهد پلیس هند ماه گذشته میلادی (اواخر فوریه) در خشونت علیه مسلمانان دخیل بوده است و یا اینکه در حین حملات هندو ها به مسلمانان هیچ گونه مداخله ای ننموده است و شاهد قتل عام مسلمانان بوده است.

این گزارش به روایت کوشار علی نقاش ساختمان اشاره می نماید که پنجم اسفندماه (24 فوریه) در حین بازگشت به خانه خود در بحبوحه درگیری میان مسلمانان و هندو ها در اعتراض به قانون جنجالی اعطای شهروندی هند به اقلیت غیرمسلمان بود.

این نقاش مسلمان گفت: زمانیکه شاهد درگیری میان مسلمانان و هندو ها در دهلی نو پایتخت هند شد، از افسران پلیس درخواست یاری کرد که به اعتقاد وی کار اشتباهی مرتکب شد.

طبق این گزارش، در تاریخ 24 فوریه (پنجم اسفندماه) افسران پلیس با شنیدن درخواست یاری کوشار علی، او را به زمین پرت کردند و سر وی دچار شکستگی شد و شروع به ضرب و شتم وی و چندین مسلمان دیگر کردند.

نیویورک تایمز ادامه داد، یکی از مردان مسلمانی که روی زمین افتاده بود و بدن وی در حال خونریزی بود به نیرو های امنیتی التماس می کرد، اما افسران پلیس در واکنش به او قهقهه می زدند و با چوب به آن ها ضربه می زدند و آن ها را وادار می کردند تا سرود ملی هند را بخوانند. در نتیجه رفتار خشونت آمیز نیرو های پلیس هند با این افراد مسلمان، یکی از آن ها دو روز بعد به دلیل جراحات داخلی فوت کرد.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

کوشار علی 49 ساله ادامه داد: پلیس ما را به بازی گرفته بود و می گفت: حتی اگر شما را بکشیم، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد (مؤاخذه نمی شویم.

نیویورک تایمز با اشاره به این اظهارات این مرد مسلمان هندی نوشت، تا به امروز که درست بوده و این نیرو های پلیس مؤاخذه نشدند.

در دسامبر سال 2019، مجلس اعیان مجلس هند، لایحه اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان از کشور های همسایه را به تصویب درآورد که منتقدان معتقدند که این لایحه بخشی از دستور کار دولت نارندرا مودی نخست وزیر این کشور برای به حاشیه راندن مسلمانان ین کشور و اهانت به اصول برابری در قانون اساسی هند است.

در پی شکوفایی و قدرت دریافت هندو ها در دوران نخست وزیری نارندرا مودی، هند متحمل بدترین خونریزی های فرقه ای در طی سال های اخیر بوده است و رهبران حزب حاکم هندو-ملی گرای بهاراتیا جاناتا آشکارا علیه مسلمانان اتهام زنی می نمایند.

در ماه های اخیر، مودی یکسری سیاست هایی را در پیش گرفته که تا حد زیادی علیه مسلمانان است که یکی از آن ها لغو خودمختاری جامو و کشمیر، تنها ایالت هند با اکثریت جمعیت مسلمان، بوده است.

این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشت که در حال حاضر شواهدی زیادی موجود است که نشان می دهد پلیس دهلی که تحت فرماندهی مستقیم دولت مودی است و افسران مسلمان بسیار بسیار اندکی دارد، به طور هماهنگی اقداماتی را علیه مسلمانان انجام داده اند و بار ها اواخر فوریه (اوایل اسفندماه) به طور فعال به اوباش هندو در حمله به مسلمانان و سوزاندن خانه های آن ها و هدف دریافت خانواده هایشان در دهلی نو یاری نموده اند.

درگیری ها در پایتخت هند بعد از آن شروع شد که هندو ها با تجمعات اعتراضی مسلمانان در اعتراض به قانون جنجالی اعطای شهروندی مخالفت کردند و هندو ها در اقدامی اعتراضی، به چندین مسجد و تجمعات مسلمانان در دهلی نو حمله کردند.

براساس گزارش شبکه ان دی تی وی هند، 47 نفر در درگیری های بین 23 تا 26 فوریه (چهارم تا هفتم اسفندماه) در پایتخت هند کشته شده اند که اغلب آن ها از مسلمانان هستند. صد ها خانه و مغازه مسلمانان نیز به آتش کشیده و تخریب شد.

طبق این گزارش، بعضی محققان اعلام کردند که در حین حملات و خشونت های هندو ها علیه مسلمانان، نیروی پلیس هند از روی عمد، تعداد افسران پلیس اندکی را برای مقابله با مهاجمان هندو به خیابان ها اعزام می کرد و آنطور که بعضی شواهد نشان می دهد، به نیرو های پلیس ابلاغ شده بود که حق استفاده از سلاح را ندارند و فقط می بایست از چوب استفاده نمایند.

طبق این گزارش، علیرغم آنکه 14 درصد از جمعیت هند را مسلمانان تشکیل می دهند و 13 دصد از جمعیت دهلی نو نیز مسلمان هستند، تنها کمتر از دو درصد از افسران پلیس هند از مسلمانان هستند.

نیویورک تایمز در بخشی از گزارش خود نوشت، فرهنگ استفاده از خشونت و رفتار های تبعیض آمیز سالهاست که در بین نیرو های پلیس هند اجرا می گردد، اما آنچه در رفتار های اخیر نیرو های پلیس این کشور در قبال مسلمانان مشاهده می گردد، نشان می دهد تا چه اندازه دستگاه اجرایی هند تحت تأثیر سیاست های حزب حاکم این کشور قرار گرفته است.

این گزارش سپس ادامه داد که مقام های پلیس هند به ویژه در ایالات تحت کنترل حزب مودی، در انتخاب اهداف خود به صورت گزینشی عمل می نمایند به طوریکه مدیر یک مدرسه مسلمان در کارناتاکا را به مدت بیش از دو هفته به اتهام فتنه بازداشت کردند.

بازداشت این مدیر مسلمان پس از آن بود که دانش آموزان مدرسه وی نمایشنامه ای را درباره قانون جدید مهاجرتی اجرا نموده بودند و پلیس هند تأکید داشت که این نمایشنامه در انتقاد از مودی بوده است.

این روزنامه آمریکایی ادامه داد که بعضی از قضات هند نیز تحت تأثیر موج حزب حاکم هندو-ملی گرای مودی قرار گرفته اند و اخیراٌ علیه نیرو های امنیتی که از خشونت در قبال معترضان مسلمان استفاده کردند، هیچ اقدامی انجام ندادند و حتی قاضی آرون میشرا آشکاراً مودی را بعنوان یک نابغه توصیف کرد.

این روزنامه آمریکایی در ادامه با اشاره به تمامی این موارد نوشت که تمامی حمایت های پلیس و قضات هند موجب شده است که افراط گرایان هندو در خیابان های این کشور جسورتر شوند.

طبق این گزارش، اقدامات پلیس پایتخت هند موجب شده است که بعضی مسلمانان محله های خود را ترک نمایند و اعتماد و باور خود را به پلیس هند از دست دهند. به همین دلیل، بیش از یکهزار نفر از مسلمانان در اردوگاه آوارگان داخلی در حومه های دهلی پناه گرفته اند.

علیرغم تمامی شواهد موجود و کلیپ های ویدئویی از رفتار های خشونت آمیز نیرو های امنیتی هند با مسلمانان، پلیس هند هرگونه اقدام اشتباه را رد نموده و مدعی است که به سرعت برای اجرای قوانین و برقراری نظم وارد عمل شده اند.

پلیس هند مدعی شده است که علی و چند مرد مسلمان دیگر در تاریخ 24 فوریه مورد حمله دیگر معترضان قرار گرفته اند و پلیس به داد آن ها رسیده است و این در حالی است که ویدئو های پخش شده از این رخداد به وضوح نشان می دهد که افسران پلیس، آن ها را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

کارشناسان می گویند که خشونت های دهلی نو الگویی شبیه به هرج و مرجی را دارد که مقام های دولتی اجازه می دهند چند روز ادامه داشته باشد و اقلیت ها کشته می شوند و سپس دولت وارد عمل می گردد و آن را تحت کنترل درمی آورد.

در سال 1993، تحت حکومت حزب کنگره که اغلب خود را نماینده منافع اقلیت ها می دانست، پلیس هند در زمان خشونت ها علیه مسلمانان خود را کنار کشید و صد ها مسلمان هندی کشته شدند.

در سال 2002 نیز در گوجارات، محلی که مودی سروزیر آن ایالت بود، هندو ها صد ها مسلمان را قتل عام کردند و در آن موقع مودی به همدستی با هندو ها در قتل مسلمانان متهم شد که البته دادگاه وی را تبرئه کرد.

چندین افسر بازنشسته پلیس هند می گویند که قانون سرکوب خشونت ها شامل استقرار حداکثر نیروی پلس و بازداشت اغتشاشگران می گرددکه هیچ یک از این دو قانون در خشونت های اخیر علیه مسلمانان در دهلی نو اجرا نشد.

در تاریخ 25 فوریه (6 اسفندماه)، مهاجمان هندو، خانواده های مسلمان را هدف قرار دادند و خانه های آن ها را به آتش کشیدند و زمانیکه خبرنگار نیویورک تایمز در آن موقع از افسران پلیس درخواست یاری کرد، یکی از آن ها پاسخ داد: نمی توانم. این جوانان بسیار بی ثبات هستند.

وزارت کشور هند به دلیل عملکرد ضعیف نیرو های پلیس در قبال خشونت های دهلی نو مورد انتقاد قرار گرفته است. با اینحال نیرو های پلیس هند هرگونه تأثیرپذیری از دولت مرکزی در انعطاف در مقابل مهاجمان هندو را رد نموده است.

وزارت کشور هند نیز تا به امروز به درخواست های متوالی ایران عکس برای اظهارنظر درباره این رخداد ها پاسخ نداده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 879

به "رفتار وحشیانه پلیس هند با مسلمانان: شما را بکشیم هم اتفاقی نمی افتد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار وحشیانه پلیس هند با مسلمانان: شما را بکشیم هم اتفاقی نمی افتد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید