رویش چمن در کتابفروشی ها

به گزارش ایران عکس، به گزارش خبرنگاران، این رمان که به عنوان چهل و ششمین مجموعه کتاب های پلیسی نقاب چاپ شده، در 23 فصل نوشته شده است. آسانسور، مرگی که حرفش را می زدی و کابوس سحرگاهی رمان هایی هستند که پیش از این از فردریک دار در مجموعه نقاب به چاپ رسیده اند.

رویش چمن در کتابفروشی ها

داستان این رمان به این ترتیب است که ژان ماری والز در سواحل جنوب فرانسه، در تنهایی تعطیلات خود را می گذراند. او به طور اتفاقی با زنی آشنا می شود که انگلیسی است و ظاهرا به زبان فرانسه تسلط کامل ندارد. ملاقات اتفاقی ژان ماری و مارژوری بار دیگر و در محلی دیگر تکرار می شود و در پی آن ملاقات های بیشتری صورت می گیرد. بعد از عزیمت مارژوری به کشورش، ژان ماری که دلباخته زن ناشناس شده، به نامه نگاری با او ادامه می دهد و سرانجام، دعوت وی را می پذیرد و قرار ملاقاتی در اسکاتلند می گذارد. ورود ژان ماری به اسکاتلند سلسله ای از حوادث عجیب را در پی می آورد که در نهایت به قتل نویل فالکس، شوهر مارژوری می انجامد.

در ادامه این داستان، در صحنه قتل بر روی چمن پارک، جسد مردی به جا مانده که به ضرب گلوله کشته شده است. گلوله ای که از تپانچه ای خارج شده که ژان ماری با آن شلیک کرده است. ژان ماری که تصور می کند برای دفاع از مارژوری، همسر او را به قتل رسانده، ناگهان با چهره ای متفاوت از زن محبوبش روبه رو می شود. مارژوری ابتدا او را از خود می راند و سپس حتی منکر آشنایی با وی می شود. معمای پیچیده این رمان تا آخرین صفحه های کتاب حل نشده می ماند، تا زمانی که بریت، شخصیت بازرس پلیس پرده از آن برمی دارد.

در قسمتی از این رمان می خوانیم:

هیچ احساس اندوهی ندارم. کار ملال انگیزی که انجام داده بودم، موجب شده بود دیگر به او دلبستگی نداشته باشم. قبلاً نیز در ژوان - له- پن، در فردای عزیمت او، سودازدگی ام به ناگهان خاموش شده بود، گرچه با دریافت نامه اش دوباره جان گرفت. به نوعی جادوزدگی شباهت داشت. وقتی از او دور می ماندم، روشن بین می شدم.

در کوچه آرام، هتل، با حروف طلایی نقاشی شده بالای سر درش، از دیگر ساختمان ها تعیین می شد. این متانت، نمی دانم چه جنبه اطمینان بخشی داشت. همین طور که از پلکان جلوی هتل بالا می رفتم، فکر کردم که قبل از اجرای برنامه ای که پیش بینی کرده بودم، بهتر است چند ساعتی بخوابم، چون از فرط خستگی داشتم از پای در می آمدم. خستگی بی احتیاطم می کرد. می بایست واکنشی نشان بدهم. اگر زیاد این دست و آن دست می کردم، ممکن بود برای ترک این شهر، منتظر سرانجام اعتصاب شوم.

زن خدمتکار مشغول شستن سنگفرش سرسرای هتل بود. او زانو زده بود و تنه لاغرش را بالا گرفته بود. سرش را به طرف من که وارد می شدم گرداند و نگاه عبوسی به من انداخت...

کتاب چمن در 164 صفحه، شمارگان هزار و 100 نسخه و قیمت 8 هزار و 500 تومان منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iranpixfa.ir شناسه مطلب: 809

به "رویش چمن در کتابفروشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویش چمن در کتابفروشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید